2022-10-24
Koncern Lanxess wprowadził na rynek prepolimery o niskiej zawartości wolnych izocyjanianów do różnych zastosowań klejowych, a w szczególności do zastosowań w klejach topliwych i piankach jednoskładnikowych (OCF). Zaprezentował również wysokowydajne dodatki polimerowe do specjalnych zastosowań w produkcji klejów i uszczelniaczy.
Dzięki zastosowaniu surowców pochodzenia biologicznego firma rozszerzyła ofertę prepolimerów uretanowych LF do klejów. Prepolimery zapewniają doskonałą wydajność, przetwarzanie i produktywność oraz umożliwiają firmom zmniejszenie emisji CO2, przyczyniając się jednocześnie do realizacji założonych celów dążenia do neutralności klimatycznej.
Pod marką Adiprene LF opracowano unikalne prepolimery uretanowe o niskiej zawartości wolnych izocyjanianów, przeznaczone do stosowania w klejach, uszczelniaczach i piankach jednoskładnikowych. Technologia LF tworzy prepolimery o zawartości < 0,1% wolnego MDI (metylenodifenylodiizocyjanianu) i innych izocyjanianów, takich jak TDI (diizocyjanian toluenu), HDI (diizocyjanian heksametylenu) lub pPDI (diizocyjanian p-fenylenu), zapewniając niezrównane standardy higieny przemysłowej, doskonałą wydajność i ulepszone przetwarzanie.
Prepolimery te szczególnie nadają się do spełnienia coraz bardziej rygorystycznych wymogów regulacyjnych i zapewniają produkty końcowe o niższych klasyfikacjach zagrożeń. Ostatnio grupa produktów Adiprene LF została rozszerzona o Adiprene Green LF.
Adiprene Green LF oferuje dodatkowo rozwiązanie biopochodne, pozwalające zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i utorować drogę do bardziej przyjaznego dla klimatu kleju o doskonałych parametrach.
Zestaw narzędzi Lanxess w zakresie prepolimerów LF umożliwia dostosowanie reaktywności, lepkości i szkieletu poliolowego prepolimeru w celu dostosowania go do potrzeb formulatorów. Dzięki kontroli struktury chemicznej prepolimery mają bardzo uporządkowaną morfologię, oferując bardziej spójne przetwarzanie.
Z kolei dzięki nowemu modyfikatorowi Modulast PUR można zmniejszyć zużycie polioli i izocyjanianów w zastosowaniach termoplastycznych poliuretanów (TPU) i CASE (Coatings, Adhesives, Sealants, Elastomers), a tym samym całkowite koszty surowców. Wysoka czystość Modulast PUR i jego niska wartość hydroksylowa skutkuje bardziej wydajnymi reakcjami poliolu i izocyjanianu, co pozwala zachować doskonałe właściwości mechaniczne poliuretanów. Proces produkcyjny korzysta z obniżonego zakresu temperatury formowania/rozformowywania, co prowadzi do skrócenia czasu cyklu.
Następna nowość to K-FLEX - estry dibenzoesanowe służące jako plastyfikatory, modyfikatory i koalescenty. Są one kompatybilne z szeroką gamą polimerów i mogą być stosowane w klejach, uszczelniaczach, powłokach, farbach, podłogach, okładzinach ściennych, skórach syntetycznych i środkach higieny osobistej. Plastyfikatory K-FLEX umożliwiają formulatorom optymalizację zarówno procesów produkcyjnych, jak i właściwości produktów końcowych.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...