2023-12-12
Ekspert w dziedzinie biocydów i globalny dostawca technologii decydują się na długoterminową współpracę. Połączenie technologii ATP i zoptymalizowanego stosowania biocydów oszczędzić ma koszty i poprawić higienę operacyjną. Co do szczegółów to współpraca dotyczy zorientowanych na klienta rozwiązań dla przemysłu farb, powłok i polimerów.
Firma Lanxess, jeden z największych na świecie dostawców środków ochrony mikrobiologicznej oraz Tennants GmbH z siedzibą w Bielefeld w Niemczech uzgodniły strategiczną współpracę w zakresie zintegrowanych rozwiązań w dziedzinie higieny instalacji przemysłowych. W ten sposób partnerzy połączą portfolio biocydów Grupy Specialty Chemicals i technologię adenozynotrifosforanu (ATP) firmy Tennants GmbH. Technologia ATP może być wykorzystywana do szybkiego wykrywania możliwego zanieczyszczenia mikroorganizmami.
- Higiena zakładu jest kluczowym elementem właściwej konserwacji, szczególnie w naszym coraz bardziej rygorystycznym środowisku regulacyjnym. Technologia ATP firmy Tennants to doskonały sposób na monitorowanie poziomu higieny w fabryce i wspieranie najbardziej efektywnego wykorzystania biocydów. Klienci obu firm w równym stopniu korzystają z tej współpracy. To synergiczne połączenie dotyczy nie tylko produkcji farb i polimerów, ale także przemysłu przetwórczego, w tym chemikaliów do farb drukarskich, klejów, tworzyw sztucznych, tekstyliów, skóry, płynów do obróbki metali, smarów i materiałów budowlanych - komentuje Philipp Seidenstuecker, Global Marketing Manager Paints & Coatings w jednostce biznesowej Material Protection Products (MPP) w Lanxess.
Nieodpowiednia higiena zakładów przemysłowych może prowadzić do zakłóceń mikrobiologicznych lub zanieczyszczenia surowców, wody produkcyjnej, sprzętu, a także produktów końcowych. Zanieczyszczone materiały, które mogą prowadzić do awarii sprzętu i utraty produktywności, przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Dlatego właściwa higiena zakładu przemysłowego, konserwacja za pomocą odpowiednich preparatów biobójczych oraz wydajne, ilościowe mechanizmy kontroli drobnoustrojów w czasie rzeczywistym mają zasadnicze znaczenie dla zrównoważonej produkcji.
- Technologia ATP może niezawodnie określać ilościowo zawartość drobnoustrojów w dowolnej próbce, takiej jak woda, próbki złożone chemicznie, ciała stałe, a także na powierzchniach. Zapewnia wyniki w ciągu kilku minut. Żaden mikroorganizm nie pozostaje niewykryty w analizach ilościowych przy użyciu technologii ATP drugiej generacji. Nie ma wyników fałszywie dodatnich/fałszywie ujemnych w porównaniu z metodami konwencjonalnymi. Test można przeprowadzić zarówno w laboratorium, jak i bezpośrednio w zakładzie. Technologia ATP może być stosowana do określania stężenia całkowitej biomasy - w tym bakterii, drożdży i pleśni. Nacisk w stosowaniu testów kładziony jest na zapobieganie, a nie na obróbkę końcową - wyjaśnia Lanxess w komunikacie.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...