2024-09-12
W Warszawie trwa konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o czym warto wiedzieć, jeśli działasz w branży kosmetycznej i/lub detergentowej”. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. W konferencji bierze udział ok. 140 osób, a kwartalnik "Kosmetyki i Detergenty" jest patronem spotkania.
Konferencja poświęcona jest omówieniu stanu prac i zmian legislacyjnych podyktowanych Europejskim zielonym Ładem. W ocenie organizatorów, jest to również newralgiczny moment dla całej branży kosmetycznej i detergentowej, która stoi przed szczególnie trudnym czasem. Oprócz nowej legislacji środowiskowej, która dotknie każdą gałąź przemysłu, rewidowane są kluczowe akty prawne stanowiące trzon legislacyjny sektora detergentowego, czyli rozporządzenie CLP i rozporządzenie detergentowe. Obie rewizje wprowadzą istotne zmiany dla obydwu branż, skutkujące nie tylko wzrostem nakładów finansowych czy administracyjnych, ale też potrzebą zmian na etapie koncepcji produktu i jego dystrybucji. W ocenie dyrektor generalnej PSPKD Anny Oborskiej, przemysłu detergentowego i kosmetycznego czekają rewolucyjne zmiany.Z kolei Tomasz Zieliński, prezes Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego przybliżył oczekiwania przemysłu zawarte w Deklaracji Antwerpskiej, dokumencie podpisanym przez środowiska przemysłowe z całej Europy, stanowiącym wezwanie Komisji Europejskiej do stworzenia efektywnych ram prawnych dla przemysłu
- Minimalny wymiar czcionki i nowy format etykiety CLP, regulacja sprzedaży refill, cyfrowy paszport produktu, ocena zgodności, ocena bezpieczeństwa środków czystości opartych na mikroorganizmach to zupełnie nowe wymagania, z którymi będą musieli się zmierzyć producenci detergentów. Zmiana podejścia do klasyfikacji substancji wieloskładnikowych wprowadzi istotne zawirowania w branży kosmetycznej – pod znakiem zapytania może stanąć zasadności stosowania wielu cenionych i kluczowych składników produktów kosmetycznych – ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych - przekonywano podczas konferencji.
Agenda trwającej konferencji przewiduje także m.in. przybliżenie innowacji w zakresie produktów i opakowań, podjęcie tematyki środków czystości opartych na mikroorganizmach oraz cyfrowego paszportu produktu w kontekście nowych wymagań dla produktów oraz prezentację na temat etykiet detergentów i kosmetyków i najczęstszych błędów w tym zakresie ze strony inspekcji.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...