2025-02-26
Piroliza to rewolucyjna technologia recyklingu chemicznego, która zmniejsza zależność od paliw kopalnych i surowców. Evonik wykorzystuje swoją wiedzę specjalistyczną i technologię, aby przekształcać odpady z tworzyw sztucznych w olej pirolityczny, odpowiedni surowiec alternatywny dla kopalnej nafty. Firma jest pionierem w produkcji innowacyjnych adsorbentów, zapewniających bezpieczniejszy olej pirolityczny w zastosowaniach petrochemicznych.
- Evonik oferuje zaawansowane rozwiązania, aby sprostać tym wyzwaniom, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zastosowaniach petrochemicznych. Dostarczamy technologie zmniejszające stężenie chlorków w reaktorze pirolizy, ale nawet najczystsze produkty z oleju pirolitycznego mogą nadal zawierać dziesiątki części na milion (ppm) chlorków organicznych, co stwarza ryzyko korozji w obiektach petrochemicznych. Aby temu zaradzić, Evonik opracowuje nową generację adsorbentów specyficznych dla oleju pirolitycznego. Te innowacyjne nowe adsorbenty umożliwiają spełnienie nawet najbardziej rygorystycznych specyfikacji chlorkowych wymaganych przez kompleksy petrochemiczne. Współpracując, możemy pokonać te wyzwania i ustanowić olej pirolityczny jako realną alternatywę dla kopalnej nafty - informuje Evonik.
Piroliza to proces, w którym tworzywa sztuczne są zbierane pod koniec cyklu życia produktu i podgrzewane do wysokich temperatur (300-900°C) w obojętnej atmosferze bez tlenu. Degradacja termiczna powoduje rozpad materiałów plastikowych na mniejsze cząsteczki. Z tego to, co kiedyś było odpadem plastikowym, przekształca się w olej lub gaz pirolityczny, które można ponownie wykorzystać i wykorzystać jako ropę naftową nadającą się do ponownego użycia. Dzięki wielu zastosowaniom olej pirolityczny może zmniejszyć zależność od paliw kopalnych, stanowiąc rozwiązanie o niższej zawartości węgla dla sektorów trudnych do ograniczenia i dywersyfikując materiały energetyczne. W rafineriach ropy naftowej olej może zastąpić naftę opartą na paliwach kopalnych jako bardziej zrównoważony surowiec do produkcji paliw i chemikaliów. Branże, które nadal w dużym stopniu polegają na ropie naftowej i gazie ziemnym (takie jak żegluga, budownictwo i produkcja), mogą wykorzystywać go jako paliwo (po rafinacji i zmieszaniu z paliwami konwencjonalnymi) do zasilania pojazdów i maszyn.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2025
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
Bilety - XIV Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Detergentowego
639.60 zł
Bilety - I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Kosmetycznego
639.60 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...
Kosmetyczne targi w Bolonii przyciągnęły tysiące gości
Targi Cosmoprof w Bolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej na świecie, przyciągające...
World of Build Expo zgromadziły branżę budowlaną
Targi World of BUILD Expo zgromadziły w Nadarzynie czołowych ekspertów i innowatorów w branży...