2019-09-12
Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR świętuje 10 lat swojego istnienia. O zadaniach Związku i obchodzonym jubileuszu opowiada Maciej Kubanek, prezes zarządu i sekretarz generalny.
- Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR" powstał w maju 2009 roku z inicjatywy najbardziej aktywnych na polskim rynku poliuretanowym firm. Jego podstawowym celem było i oczywiście nadal jest, reprezentowanie interesu wszystkich swoich członków, tj. wytwórców produktów z poliuretanu PUR oraz poliizocyjanuranu PIR przeznaczonych do izolacji termicznej oraz producentów surowców i systemów poliuretanowych, które są wykorzystywane do produkcji wyrobów izolacyjnych. Innym, równie istotnym celem, jest aktywne promowanie wśród użytkowników końcowych oraz profesjonalistów budowlanych, czyli projektantów, inwestorów i wykonawców, technologii PUR i PIR, w tym przede wszystkim wyrobów do izolacji cieplnej w budownictwie. Od początku funkcjonowania naszej organizacji staramy się zapewnić izolacjom poliuretanowym pozycję rynkową adekwatną do ich wysokiej jakości. Jednym ze sposobów jest budowanie świadomości licznych przewag konkurencyjnych poliuretanu wśród wszystkich, którzy obecnie lub w przyszłości będą zainteresowani rozwiązaniami izolacyjnymi. Oprócz działań typowo promocyjno-edukacyjnych poruszamy się także w obszarze przepisów i norm – tłumaczy Maciej Kubanek.
Wspominając moment założenia organizacji prezes i sekretarz organizacji przyznaje, że ideę tę nie od razu udało się wprowadzić zainteresowanym w życie.
- Nasza działalność, mimo że formalnie nie należy do najdłuższych, obfitowała w wiele kluczowych momentów. W ciągu ostatnich 20 lat liderzy branży poliuretanowej kilkakrotnie podejmowali próby utworzenia organizacji, która reprezentowałaby interesy naszej branży na arenie krajowej. Dopiero ostatnia inicjatywa, sprzed około 10 lat, zakończyła się sukcesem, który zaowocował utworzeniem Związku „SIPUR”. Do dziś pamiętam, jak bardzo się ucieszyłem, gdy dotarła do mnie ta informacja. Z perspektywy czasu można śmiało stwierdzić, że był to ogromny sukces wszystkich aktywnych, na rynku polskim, podmiotów, ściśle związanych z rynkiem poliuretanowym, które wspólnymi działaniami doprowadziły do powołania naszej organizacji – wyjaśnia Maciej Kubanek.
Pierwotnie do Związku „SIPUR” należało 10 firm, które zakładały organizację.
- Wszystkim im bardzo dziękuję za skuteczną realizację tej ważnej dla branży inicjatywy. Dzięki wytrwałej i konsekwentnej pracy oraz transparentnej formule działania, Związek „SIPUR” powiększa się z każdym rokiem o nowych członków. Od 1 stycznia 2019 roku do naszej organizacji należy 29 firm. W kolejności alfabetycznej są to BASF Polska; Bauder Polska; Borsodchem Grupa Wanhua; CELS; Covestro; DOW Polska; Ekopur System; Izosolux; Grupa Termopian; Huntsman (Poland); ICL Europe; Icenene Europe; IKO; Izolacje Pluimers; Kingspan Insulation; Korff Isolmatic; Magwent; M.A.T; Momentive Performance Materials (Suisse) Oddział w Polsce; PCC Prodex; Polychem Systems; Purinova; Recticel; Salus Expo; Silpur; Solvay Fluor; Soprema Polska; STI Chemsapler; TGA Consulting – wylicza Maciej Kubanek.
Przyznaje też, że dzisiejsze grono członków Związku uwzględnia zarówno firmy lokalne, jak również te o zasięgu międzynarodowym.
- Możemy razem działać i wspólnymi siłami zmieniać świadomość rynku budowlanego szczególnie w zakresie coraz powszechniejszego stosowania poliuretanu do izolacji cieplnej w budownictwie – podsumowuje Maciej Kubanek.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 1/2025
20.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...