2019-11-26
Koncern petrochemiczny INEOS i firma recyklingowa Viridor łączą siły w celu produkcji pokonsumpcyjnych tworzyw sztucznych z udziałem recyklatu na poziomie przynajmniej 50%. Wcześniej podobne sojusze między producentami tworzyw a firmami recyklingowymi stały się udziałem innych największych globalnych wytwórców polimerów, m.in. koncernów LyondellBasell Industries, SABIC czy Borealis.
INEOS będzie zaopatrywany w odzyskany polimer pochodzący z fabryki recyklingu Viridor w Wielkiej Brytanii. Zakład ten jest największym w kraju obiektem recyklingu i ponownego przetwarzania wielopolimerowych materiałów.
- Tworzywa sztuczne są cennym zasobem, więc zachęcamy do coraz większej zbiórki i recyklingu polimerów po ich pierwszym użyciu. Nasze zaangażowanie w pozyskiwanie materiałów z tego projektu pomoże wspierać inwestycje w nowy, nowoczesny zakład recyklingu. Korzystając z naszej wiedzy na temat polimerów, opracujemy nową gamę tworzyw, włączając do nich zawartość pochodzącą z recyklingu. Te nowe materiały zaspokoją rosnące zapotrzebowanie na surowce wtórne, z których możliwa będzie produkcja gotowych wyrobów bez uszczerbku dla ich jakości – powiedział Bob Ingram, dyrektor generalny INEOS Olefins & Polymers.
- Zawarte partnerstwo odzwierciedla nacisk Viridor na współpracę z markami konsumenckimi i firmami z branży tworzyw sztucznych, aby znacząco przyczynić się do stworzenia nowego rynku tworzyw sztucznych w myśl idei gospodarki obiegu zamkniętego. Nasze analizy wskazują, że na przyszłe wybory zakupowe konsumentów będą miały wpływ takie aspekty, jak choćby to, czy opakowania wykonane są z materiałów nadających się do recyklingu. 65% ankietowanych przez nas twierdzi, że jest bardziej prawdopodobne, że kupi produkty wykonane z materiałów nadających się do recyklingu. Jest to wzrost o cztery punkty procentowe względem roku 2018. Jednocześnie 76% ankietowanych uważa, że w szkołach powinny się znaleźć obowiązkowe lekcje recyklingu. To pokazuje, że świadomość co do recyklingu jest w społeczeństwie brytyjskim wysoka – dodał Phil Piddington, przedstawiciel firmy Viridor.
- Włączanie do 50% zawartości pochodzącej z recyklingu do tworzyw i to bez utraty właściwości, których potrzebują klienci, nie jest prostym osiągnięciem technicznym. Jest to jednak bardzo ważny kamień milowy i pokazuje on rynkowi, że tworzywa sztuczne można z powodzeniem poddawać recyklingowi i ponownie wykorzystywać w zastosowaniach o wysokiej wartości - podsumowuje Liz Rittweger, dyrektor handlowa INEOS Olefins & Polymers.
WięcejSklep
"CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" nr 2/2022
25.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2022
35.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Artykuł sponsorowany
2,460.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej - spotkanie dla ponad 170 osób
7 czerwca w Warszawie, w obecności ponad 170 gości, odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii...
Plastpol prawdziwie międzynarodowym wydarzeniem dla branży
Targi Plastpol są środkowoeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i...
VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej w formule wirtualnej zgromadziła ponad 70 osób
7 grudnia 2021 r. odbyła się VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Wydarzenie było transmitowane...
TransLogistica Poland: ważne spotkanie dla branży TSL
3-5 listopada 2021 r. odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w...