2023-06-01
Wiele interesujących prac badawczo - rozwojowych związanych z rynkiem chemii budowlanej przeprowadziła w ostatnich miesiącach spółka Hufgard Optolith Bauprodukte.
Kluczowe dla spółki były prace nad następującymi projektami:
- Tynk renowacyjny cienkowarstwowy – zbrojony włóknem, modyfikowanym polimerami, tynk o szerokim zastosowaniu, m.in. jako szpachlówka pod malowanie, tynk naprawczy z możliwością zatapiania siatki, tynk renowacyjny do pełnej lub częściowej odbudowy.
- Hydroizolacja dwukomponentowa 2K – jest to hydroizolacja dwuskładnikowa, spełniająca wymagania normowe w zakresie wodoszczelności (przenikania wody). Produkt posiada zdolność do krycia rys na wysokim poziomie.
- Farba zolokrzemianowa do betonu – produkt ten przeznaczony jest do infrastruktury komunikacyjnej, do malowania tuneli. Najważniejszą cechą dopuszczającą go do użycia jest klasa niepalności „A”. Farba taka musi być hydrofobowa, paroprzepuszczalna, odporna na środowiska kwaśne. Musi charakteryzować się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, wysoką odpornością na dyfuzję dwutlenku węgla oraz chronić beton przed korozyjnym działaniem soli i ich roztworów oraz degradacyjnym działaniem substancji chemicznych.
- Klej krystalizujący szybkowiążący do płytek – efekt krystalizacji polega na szybszym wiązaniu wody podczas procesu hydratacji. Woda w kleju, która normalnie wyparowuje przez dwa dni teraz jest związana pod płytką już po kilkunastu godzinach. Dodatkowo klej jest wzmocniony cementem szybkowiążącym oraz akceleratorami przyspieszającymi proces hydratacji cementu. Umożliwia to wejście na płytki już po sześciu godzinach oraz fugowanie ich w ten sam dzień.
- Klej do przyklejania płyt styropianowych grafitowych, wełny mineralnej i płyt poliuretanowych. Styropian grafitowy w odróżnieniu od styropianu białego, ma silną tendencję do odkształceń liniowych i poprzecznych zależnie od temperatury. Klej ma zapobiec tego typu problemom poprzez zwiększoną siłę klejenia, przyspieszone twardnienie kleju, dobrą wczesną przyczepność do styropianu już w okresie 12-24 godzin oraz wiązanie w niskich temperaturach, to jest ok 5 st. C.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...