2017-05-22
Henkel Polska rozbudowuje fabrykę w Raciborzu, jeden ze swoich największych zakładów produkcji proszków do prania. Dzięki tej inwestycji w fabryce zaczną być wytwarzane płynne środki piorące. Otwarcie nowej części obiektu planowane jest na pierwszą połowę 2018 r. Wartość inwestycji to 85 mln zł.
Dotychczas w raciborskim zakładzie produkowane były proszki do prania. W ramach nowej inwestycji na terenie fabryki powstanie dodatkowa hala, w której ulokowana zostanie nowoczesna linia produkcyjna. Będzie służyła do produkcji środków piorących w płynie, których udział w rynku systematycznie rośnie.
- Ta inwestycja to kamień milowy, który gwarantuje naszej fabryce w Raciborzu dobre perspektywy. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę rosnący popyt na płynne środki piorące. Dobrze jest produkować asortyment, który jest przyszłością rynku. Inwestycja, wraz z którą sprowadzona zostaje do Polski najnowocześniejsza technologia produkcji płynnych środków piorących, podkreśla rangę i strategiczne znaczenie raciborskiego zakładu produkcyjnego dla firmy Henkel na świecie. Przez ostatnie lata fabryka była jednym z największych zakładów produkcji proszków do prania należących do Henkla, systematycznie zwiększającym efektywność finansową działań produkcyjnych. Było to możliwe dzięki obniżaniu zużycia energii i wody oraz ograniczaniu wytwarzania odpadów. Produkowany w Raciborzu płyn do prania trafi do Polski oraz na inne rynki naszego regionu. Zgodnie z planem pierwsze opakowania zjadą z linii produkcyjnej w przyszłym roku - powiedział Adrian Wycisk, dyrektor fabryki w Raciborzu.
Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Laundry & Home Care (środków piorących i czystości), Beauty Care (kosmetyków) oraz Adhesive Technologies (klejów, uszczelniaczy i technologii powierzchniowych). Firma jest obecna w Polsce od 1990 r. Zatrudnia tu 950 osób i posiada sześć centrów produkcyjnych oraz międzynarodowe centrum B+R w Stąporkowie.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Kongres "Polska Chemia" w formule online
W 2020 r. Kongres "Polska Chemia" odbył się formule online. Polska Izba Przemysłu Chemicznego, kierując się...
Targi Packaging Innovations przyniosły szansę branży opakowaniowej, by się spotkać
W 2020 r. branża opakowaniowa miała niewiele okazji do targowych spotkań.
Targi Plastpol 2020 w cieniu pandemii
W Kielcach pomimo pandemii koronawirusa odbyły się zaplanowane pierwotnie na maj targi Plastpol.
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można...