2023-09-26
Henkel i CCL zdobywają nagrodę Alexander Watson Associates (AWA) za nową technologię rękawów opakowaniowych na butelki płynu do płukania tkanin.
Henkel wykorzystuje innowacyjną technologię rękawów EcoFloat®, aby usprawnić recykling korpusów butelek PET. Technologia ta umożliwia łatwiejsze oddzielenie rękawa od korpusu butelki w procesie recyklingu.
Aby poprawić możliwości recyklingu butelek PET na płyny do płukania tkanin w Europie, Henkel nawiązał współpracę z firmą CCL, która opracowała nową generację pływającego materiału poliolefinowego na rękawy termokurczliwe o nazwie EcoFloat®. Ten materiał o niskiej gęstości można oddzielić od butelek PET w procesie separacji typu sink-float w zakładach recyklingu. Podczas gdy cięższy materiał butelki opada na dno wanny z wodą, lekki materiał rękawa unosi się na powierzchni, nawet z pełnym nadrukiem. Umożliwia to czyste oddzielenie PET od materiału etykiety, co jest niezbędne do uzyskania wysokiej jakości recyklatu PET.
- Korpus butelek naszych płynów do płukania tkanin w Europie składa się już w 100% z PET pochodzącego z recyklingu. Dzięki nowemu materiałowi rękawa teraz także one są przeznaczone do recyklingu. Wielu konsumentów nie usuwa rękawa przed wyrzuceniem butelki, co w większości przypadków oznacza, że butelka nie może być poddana recyklingowi. Teraz znaleźliśmy rozwiązanie, które umożliwia recykling naszych korpusów butelek - powiedział Abdullah Mahmood Khan, Head of Global R&D Packaging for Fabric Enhancers w firmie Henkel.
CCL oferuje portfolio zrównoważonych rozwiązań w zakresie etykiet i tulei, które umożliwiają klientom osiągnięcie ich celów w zakresie zrównoważonych opakowań.
Henkel wykorzystuje nowe rękawy w opakowaniach około połowy swojego portfolio produktów do zmiękczania tkanin w Europie. Projekt wpisuje się w cele Henkla dotyczące opakowań do 2025 roku, które zakładają, że 100% opakowań produktów firmy będzie przeznaczonych do ponownego użycia lub recyklingu. Firma dąży również do zmniejszenia ilości pierwotnych tworzyw sztucznych pochodzących ze źródeł kopalnych w swoich produktach konsumenckich o 50% poprzez zwiększenie w opakowaniach udziału tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do ponad 30% oraz zmniejszenie całkowitej objętości opakowań.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...