2022-04-12
STARK Partner, spółka Grupy Plast Box, producenta opakowań z tworzyw sztucznych, poszerza swoją ofertę o nowości dla branży spożywczej, w tym mleczarskiej. Jedną z nich jest wieczko z drewnianą łopatką, będące produktową odpowiedzią na unijną dyrektywę Single – Use Plastics. Kolejną – wieczko do lodów typu rożek, z opcją wyprodukowania z materiału rPET zawierającego recyklaty.
Zmodernizowane formy klasycznych wieczek to nie tylko odpowiedź na nowe regulacje unijne. To także kolejny krok w realizacji prośrodowiskowej polityki Grupy Plast Box. Producent, czerpiąc inspiracje z natury, dołączył do klasycznego wieczka łyżeczkę wykonaną z drewna brzozowego. Element ten realizuje założenia dyrektywy SUP, a jednocześnie wpisuje się w aktualne trendy w designie. Drewno, jako uniwersalny materiał o doskonałych właściwościach, znajduje szerokie zastosowanie w różnych branżach. Teraz nabiera coraz większego znaczenia także w sektorze opakowań. Łopatka wykonana z tego materiału jest bezpieczna dla użytkownika, higienicznie osadzona we wnętrzu wieczka i dopuszczona do kontaktu z żywnością. Najważniejszą jej cechą jest biodegradowalność. Dla konsumenta łyżeczka jest dodatkowym atutem, ułatwiającym spożywanie deseru sprzedawanego w kubeczku – bez konieczności używania własnych sztućców lub takich, które pochodzą z dostępnych w sklepach opakowań zbiorczych.
Drugi produkt – wieczko do rożków lodowych, ma standardowy wymiar, dzięki czemu stanowi doskonałe uzupełnienie papierowej części opakowania. Skutecznie chroni wierzch wyrobu przed uszkodzeniem w transporcie, magazynowaniu i przechowywaniu w zamrażalkach w punktach sprzedaży. Transparentność podnosi jego walory marketingowe – dzięki przezroczystości konsument może od razu zobaczyć zawartość opakowania. Wieczko jest wykonane z folii PET, ale można je także wyprodukować z materiału rPET, zawierającego recyklat. To ekologiczna alternatywa dla standardowych tworzyw sztucznych, pozostawiająca w przyrodzie mniejszy ślad węglowy. Daje szerokie możliwości wytwórcze i jest dopuszczone do kontaktu z żywnością.
- Wspomniane rozwiązania to efekt długotrwałych obserwacji rynku, zachowań konsumentów i analizy zapisów prawnych. Kreujemy swoją ofertę ze świadomością, że gospodarka potrzebuje praktycznych i jednocześnie zrównoważonych rozwiązań. Jesteśmy odpowiedzialni za całą logistyczną ścieżkę opakowań, dlatego w każdej fazie produkcji skupiamy się na tym, żeby w pełni wykorzystać potencjał naszych możliwości. W efekcie możemy szybko reagować na nowe wymogi i na czas dostarczać do naszych klientów zaawansowane produkty – mówi Artur R. Skonieczny, dyrektor handlowy Grupy Plast Box.
Gwarancją bezpieczeństwa wyżej wspomnianych elementów opakowań jest otrzymana niedawno przez STARK Partner rekomendacja do certyfikacji BRC z najwyższą notą: AA.
WięcejSklep
"CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" nr 2/2022
25.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2022
35.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Artykuł sponsorowany
2,460.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej - spotkanie dla ponad 170 osób
7 czerwca w Warszawie, w obecności ponad 170 gości, odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii...
Plastpol prawdziwie międzynarodowym wydarzeniem dla branży
Targi Plastpol są środkowoeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i...
VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej w formule wirtualnej zgromadziła ponad 70 osób
7 grudnia 2021 r. odbyła się VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Wydarzenie było transmitowane...
TransLogistica Poland: ważne spotkanie dla branży TSL
3-5 listopada 2021 r. odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w...