2015-09-15
Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn przystępuje do modernizacji zakładowego systemu sterowania ruchem kolejowym bocznicy.
Na bocznicę kolejową Grupy Azoty ZAK składa się z 65 km torów, 153 rozjazdy, 132 przejazdy kolejowe, pięć nastawni oraz złożona infrastruktura towarzysząca. Ta skomplikowana struktura poprzez stację w Bierawie łączy Grupę Azoty ZAK oraz inne spółki znajdujące się w tym obszarze z transportem krajowym. Teraz jednak bocznica wymaga przebudowy i unowocześnienia. W tym celu spółka podpisała list intencyjny z partnerami branżowymi: CTL Logistics i CTL Chemkol.
- Jesteśmy przekonani, że logistyka to ten obszar naszej działalności, który bezpośrednio wpływa na konkurencyjność codziennych działań. Chcąc bezproblemowo docierać do klientów z naszymi produktami, musimy świadczyć usługi w tym obszarze na najwyższym poziomie. Jestem przekonany, że modernizacja naszej bocznicy kolejowej pomoże nam ten cel zrealizować – powiedział Adam Leszkiewicz, prezes Grupy Azoty ZAK.
- Modernizacja bocznicy zakładów azotowych w Kędzierzynie ma strategiczne znaczenie dla spółki, ponieważ istotnie wpłynie na poprawę efektywności prowadzenia ruchu kolejowego. Zwiększy się przepustowość bocznicy, a w efekcie jakość i szybkość realizacji usług. Dzięki nowoczesnym systemom sterowania ruchem kolejowym łatwiej również będzie kontrolować cały proces przewozowy oraz dbać o bezpieczeństwo, które w tym przypadku ma szczególnie duże znaczenie - podkreśla Jacek Bieczek, prezes zarządu CTL Logistics.
Po zakończeniu modernizacji w Kędzierzynie powstanie jedna z najnowocześniejszych bocznic kolejowych tego typu bazująca na w pełni elektronicznym systemie nastawczym. Dla funkcjonowania tak złożonego organizmu niezbędne jest jednak właściwe zarządzanie i obsługa. Za te funkcje odpowiada CTL Chemkol. Od stycznia 2002 r. spółka zapewnia obsługę w zakresie transportu kolejowego dla Grupy Azoty. Roczny tonaż przewożonych ładunków to blisko 1 mln ton. CTL Logistics i Grupa Azoty ZAK to współudziałowcy CTL Chemkol.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...