2024-09-19
Grupa Azoty rozszerza portfolio nawozowe i wprowadza na rynek rozwiązanie ułatwiające identyfikację kraju pochodzenia produktu.
Nowościa w ofercie firmy jest nowa odsłona RSM®, czyli popularnego roztworu saletrzano - mocznikowego, jednak wzbogaconego o miedź, bor i molibden. Jasnoniebieski kolor nowego produktu RSM® OPTIMA pozwoli rolnikom łatwo zidentyfikować kraj pochodzenia nawozu, ponieważ Grupa będzie jedynym producentem RSM® o takim zabarwieniu. To ważne działanie w kontekście importu nawozów, bardzo często o wątpliwej jakości. Prawdziwa zmorą krajowego rynku nawozowego jest bowiem proceder dodawania wody do nawozu, co powoduje, że taki produkt nie gwarantuje zakładanego stężenia. Decyzja o rozwoju oferty to również odpowiedź na potrzeby nowoczesnego rolnictwa, gdzie kluczowe jest dostarczanie roślinom uprawnym optymalnych ilości najważniejszych składników pokarmowych, w tym mikroelementów.
- W ramach całego segmentu Agro Grupy Azoty prowadzimy szereg działań zmierzających do zwiększenia atrakcyjności oferty. Obejmują one optymalizację kosztów, poprawę relacji handlowych z naszymi kontrahentami, ale również dostosowywanie portfolio produktowego do oczekiwań rynku. RSM® OPTIMA poza walorami mikroelementowymi będzie miało niepowtarzalną barwę. Mamy wiele informacji o próbach podrabiania produktu, importowanego roztworu nietrzymającego stężenia N%, dlatego chcemy umożliwić rolnikom łatwą identyfikację pochodzenia naszego produktu. Naszym celem jest, aby rolnicy mieli pewność, że wybierając jasnoniebieski nawóz, decydują się na produkt najwyższej jakości od krajowego producenta – mówi Hubert Kamola, prezes zarządu Grupy Azoty Puławy.
Najważniejszą zmianą w porównaniu z dotychczas obecnymi na rynku nawozami RSM® jest wzbogacenie nowego produktu o miedź. Pierwiastek ten, w postaci chelatu miedzi, jest bardzo wartościowym mikroskładnikiem wykorzystywanym przez rośliny do transportu wody i składników pokarmowych. Wpływa on również na lepszą przyswajalność azotu na każdym etapie wegetacji. Zapewniać ma to także obecność w nawozie wszystkich trzech form azotu: amonowej, azotanowej i amidowej.
Zastosowanie wspomnianych trzech form azotu w odpowiednich proporcjach to rozwiązanie pozwalające na stosowanie roztworu na szeregu upraw zarówno w nawożeniu przedsiewnym, jak i pogłównym. Obok wspomagającej rozwój roślin miedzi wraz z nawozem do gleby trafią także takie mikroskładniki, jak bor i molibden. Pierwszy z nich pozytywnie wpływa na prawidłowy wzrost i rozwój roślin oraz zwiększenie efektywności pobierania składników odżywczych. Z kolei molibden jest odpowiedzialny za gospodarkę azotową roślin, a także poprawia odporność na warunki atmosferyczne i choroby.
Zoptymalizowany skład nowego RSM® z Grupy Azoty umożliwi uzyskiwanie wyższych plonów praktycznie we wszystkich uprawach - od zbóż ozimych i jarych, poprzez rzepak ozimy, kukurydzę, buraki cukrowe, ziemniaki, rośliny bobowate, użytki zielone, aż po rośliny warzywnicze i sadownicze.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...