2024-02-22
Grupa Azoty przedstawiła listę celów krótkookresowych, których realizacja jest z punktu widzenia przyszłości firmą kwestią najpilniejszą.
Priorytetem dla zarządu Grupy Azoty jest zapewnienie stabilności finansowej spółki. Obecne porozumienia z instytucjami finansowymi obowiązują do 27 i 28 lutego br., stąd w ocenie zarządu kluczowa jest kontynuacja dialogu z bankami w celu wypracowania nowego dokumentu. Celem na najbliższy czas jest stworzenie długoterminowego planu restrukturyzacji Grupy.
Niezbędna jest również analiza poziomów produkcji w poszczególnych obszarach. Tutaj priorytetem zarządu Grupy Azoty jest produkcja na poziomach zapewniających rentowność.
W opinii władz Grupy Azoty, kwestią ważną dla dalszego funkcjonowania jest także konsolidacja spółek wchodzących w skład Grupy. Z tego względu istotne jest przyspieszenie działań w obszarze konsolidacji spółek Grupy Azoty, co ma m.in. doprowadzić do zwiększenia efektywności kosztowej i usprawnienia procesów decyzyjnych.
Przedstawiciele zarządu Grupy Azoty zwracają również uwagę na konieczność transformacji energetycznej Grupy Azoty, która jest niezbędna, aby konkurować z europejskimi producentami z branży chemicznej i dostarczać na rynek produkty o możliwie najniższym śladzie węglowym, zgodnie z wymaganiami europejskich klientów.
Projektem, który zdaniem zarządu wymaga szczególnej uwagi jest inwestycja Polimery Police, z uwzględnieniem aktualnego harmonogramu projektu i wszystkich opóźnień zgłaszanych przez Generalnego Wykonawcę.
Grupa Azoty S.A. w najbliższym czasie zamierza ogłosić konkurs na stanowisko prezesa zarządu, członka zarządu ds. Finansowych, członka zarządu ds. Rozwoju i Restrukturyzacji oraz członków zarządu odpowiedzialnych za trzy podstawowe obszary biznesowe: Agro i Chemia, Tworzywa i Polimery oraz Energetyka.
- Przed nowym zarządem Grupy Azoty stoi wiele wyzwań, z których kluczowymi są wypracowanie porozumienia z instytucjami finansowymi oraz stworzenie długoterminowego planu restrukturyzacji. Naszym priorytetem będzie produkcja na poziomach zapewniających rentowność. Mamy świadomość, że realizacja tych celów będzie możliwa jedynie pod warunkiem przyspieszenia działań w obszarze konsolidacji spółek Grupy Kapitałowej – mówi Krzysztof Kołodziejczyk, delegowany do tymczasowego wykonywania obowiązków prezesa zarządu Grupy Azoty.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...