2024-12-19
Grupa Azoty, Orlen, HyundaI Engineering oraz Korean Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation zawarłu umowę o współpracy, która dotyczy Projektu Polimery Police.
Zawarcie umowy o współpracy jest równoznaczne z wejściem w kolejny etap rozmów pomiędzy Grupą Azoty a Orlenem. Grupa Azoty i Orlen potwierdziły tym samym chęć prowadzenia dalszej analizy opcji strategicznych w ramach Listu Intencyjnego z września br. dotyczących Grupy Azoty Polyolefins. Umowa obowiązuje do 31 marca 2025 roku lub do daty wcześniejszej, w przypadku wystąpienia określonych w umowie zdarzeń.
- Podpisana umowa to kolejny, ważny krok w rozmowach z Orlenem. Po trzech miesiącach analiz ustaliliśmy wspólne priorytety, które koncentrują się wokół Projektu Polimery Police. W ramach zawartej umowy będziemy dążyć do określenia konkretnych warunków potencjalnej współpracy w obszarze polimerów, a w tych działaniach ważny jest dla nas również konstruktywny dialog z Hyundai Engineering i Korean Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation - mówi Adam Leszkiewicz, prezes zarządu Grupy Azoty.
Zgodnie z podpisaną umową, Grupa Azoty Polyolefins oraz HEC zobowiązali się, że w okresie trwania umowy nie odstąpią od umowy o kompleksową realizację projektu Polimery Police. Grupa Azoty Polyolefins w tym okresie nie będzie wykonywać niektórych ze swoich uprawnień względem HEC, przysługujących jej na mocy Umowy EPC, w tym, między innymi nie naliczy wobec HEC kar umownych za opóźnienie w realizacji Umowy EPC oraz nie skorzysta z zabezpieczeń (gwarancji należytego wykonania) ustanowionych w związku z realizacją Umowy EPC. Zgodnie z umową, HEC zobowiązał się m.in., że odroczy płatność faktur wskazanych w umowie dotyczących prac zrealizowanych przez HEC w wykonaniu Umowy EPC oraz wszelkich innych faktur, które mogłyby zostać wystawione w okresie trwania umowy. HEC zobowiązał się również do przedłużenia okresu obowiązywania gwarancji należytego wykonania Umowy EPC wskazanych w treści umowy.
Dotychczas obowiązujący List Intencyjny pomiędzy Grupą Azoty a Orlen wygasa z końcem grudnia br.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...