2024-10-23
Do 23 października br. Grupa Azoty Polyolefins wyprodukowała łącznie 200 tys. ton polipropylenu. To poziom produkcji osiągnięty w ramach testów parametrów gwarantowanych na instalacji Polimery Police. Polipropylen, produkowany na nowo powstałych instalacjach, jest dostępny w sprzedaży bezpośredniej oraz dystrybucji. Dzięki dokonanym w lipcu br. warunkowym odbiorom tymczasowym instalacji PP i podprojektu Terminala Przeładunkowo-Magazynowego, spółka w pełni zarządza produkowanym portfolio i dostosowuje je do sytuacji rynkowej.
- Docelowo na rynku dostępnych będzie ponad 30 typów polipropylenu pod marką Gryfilen®. Wprowadzanie nowych rodzajów produktów odbywa się stopniowo, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem i w miarę uzyskiwania pozytywnej walidacji produktów, zarówno od strony produkcyjnej, jak i przetwórczej u klientów. Równolegle i odrębnie prowadzimy negocjacje z Hyundai Engineering odnośnie aneksu do Umowy EPC, w którym mają zostać uzgodnione m.in. finalne zatwierdzenie testu integralności oraz zasady rozliczenia Projektu Polimery Police. Co istotne, prowadzone negocjacje nie mają wpływu na bieżącą produkcję oraz proces sprzedaży i dostaw – mówi Krzysztof Kołodziejczyk, p.o. prezesa Grupy Azoty Polyolefins.
Portfolio produktowe Grupy Azoty Polyolefins pod marką Gryfilen® obejmuje homopolimery, jak
i kopolimery, w różnych typach dostosowanych do potrzeb przetwórców. W regularnej sprzedaży dostępne są homopolimery o niższym współczynniku płynięcia. Oferta jest obecnie poszerzana o homopolimery oraz kopolimery do procesu formowania wtryskowego.
Obecnie spółka produkuje 700 – 800 ton polipropylenu dziennie. Procesy logistyczne są realizowane, trwa pakowanie i dystrybucja wyprodukowanego produktu pod marką Gryfilen®. Na instalacji skutecznie realizowane są „przejścia” pomiędzy produkcją różnego rodzaju polipropylenu zgodnie z kołem produktowym, zwiększając tym samym portfolio produktów ofertowanych na rynek. Sprzedaż wyprodukowanego w fabryce polipropylenu jest na bieżąco realizowana w oparciu o umowy z dystrybutorami oraz w trybie sprzedaży bezpośredniej. Moce produkcyjne są stopniowo zwiększane, aż do wartości założonych w projekcie 429 tys. ton propylenu rocznie oraz 437 tys. ton polipropylenu rocznie.
Hyundai Engineering Co. Ltd., generalny wykonawca inwestycji w ramach umowy EPC w sposób kompleksowy odpowiada za realizację projektu Polimery Police. Zakończenie realizacji projektu wiąże się z osiągnięciem i utrzymaniem przez generalnego wykonawcę parametrów gwarantowanych określonych w Kontrakcie EPC. Osiągnięcie parametrów gwarantowanych jest ściśle powiązane z przeprowadzeniem testu integralności całej instalacji.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...