2022-01-19
Z racji prowadzonej produkcji Grupa Azoty zobowiązana jest przykładać dużą rolę do strategii „Od Pola do Stołu”, autorstwa Komisji Europejskiej. Zakłada ona m.in. ograniczanie stosowania pestycydów i nawozów o 50% do 2030 roku i zwiększenie powierzchni upraw organicznych.
Jednym z wielu działań Grupy Azoty wpisujących się w perspektywę zmian w produkcji nawozów był zakup spółki Compo Expert. Firma ta produkuje nawozy specjalistyczne ograniczające straty składników odżywczych np. poprzez otoczkowanie, co wpisuje się bezpośrednio w strategię Europejskiego Zielonego Ładu. Efektywność użycia tych produktów jest o 50% wyższa od tradycyjnych, przy obniżeniu intensywności nawożenia o 20%. Krokiem do realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu jest także wprowadzenie przez Grupę Azoty na rynek linii produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK, stanowiących racjonalne i efektywne źródło składników pokarmowych.
Fosfarm to linia nawozów wieloskładnikowych produkowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, w tym gospodarki o obiegu zamkniętym. To nawozy wzbogacone w wapń, magnez, siarkę i mikroskładniki, tj. miedź i cynk. Zawarty w nawozie fosfor, a także wapń, magnez i mikroskładniki pochodzące z zasobów odnawialnych m.in. z popiołu ze spalania osadów. Tym samym Grupa Azoty wykorzystuje surowce pozostałe po produkcji jednego produktu do stworzenia kolejnego. W ideę Europejskiego Zielonego Ładu wpisuje się również program „Grunt to urodzaj”.
- Nasi przedstawiciele za pomocą skanerów AgroCares mogą już w całym kraju przeprowadzać szybkie analizy gleby dla rolników. Dzięki skanerom raport z analizy gleby dostępny jest na telefonie rolnika w kilka minut po przeprowadzeniu badania wraz z precyzyjnymi zaleceniami dotyczącymi potrzeb mineralnych gruntu. Dzięki zastosowaniu rolnictwa precyzyjnego do gleby trafiają tylko niezbędne składniki – poinformowała Grupa Azoty.
WięcejSklep
"CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" nr 1/2022
25.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2022
35.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2022
35.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Bilety - XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej
479.70 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej w formule wirtualnej zgromadziła ponad 70 osób
7 grudnia 2021 r. odbyła się VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Wydarzenie było transmitowane...
TransLogistica Poland: ważne spotkanie dla branży TSL
3-5 listopada 2021 r. odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w...
Co powinien wiedzieć kierownik laboratorium XXI wieku?
VII edycja konferencji „Kierownik Laboratorium XXI wieku”, organizowana przez CE2 Centrum...
Sporo nowości na targach Taropak
Tegoroczne Targi Taropak zgromadziły w Poznaniu blisko 200 wystawców z 13 krajów. Swoją ofertę...