2024-02-26
Grupa Azoty oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej zawarły ramową umowę o współpracy. Pozwoli ona nawiązać długoterminowe partnerstwo w zakresie prowadzenia prac naukowo-technicznych oraz kształcenia, w szczególności w ramach kierunków związanych ze zrównoważonym rozwojem.
Umowa umożliwi współpracę w obszarze naukowo-technicznym, obejmującą m.in. udział specjalistów Politechniki w pracach realizowanych przez Grupę Azoty oraz wykonywanie przez pracowników uczelni badań i ekspertyz na rzecz spółki. Strony rozważają wspólny udział w konsorcjach dotyczących projektów badawczych finansowanych ze środków krajowych i zagranicznych. Porozumienie otwiera także drogę do współpracy patronackiej nad kierunkami studiów związanych ze zrównoważonym rozwojem oraz organizacji wspólnych szkoleń i praktyk dla studentów Politechniki w Grupie Azoty.
- Badania i rozwój to jeden z najważniejszych obszarów w strategii Grupy Azoty. Odpowiadając na oczekiwania wobec naszej branży i wyzwania stojące przed przemysłem chemicznym, podpisaliśmy umowę z renomowanym ośrodkiem kształcenia kadry inżynierskiej, jakim jest Politechnika Krakowska. Jako Grupa Azoty przykładamy ogromną wagę do zrównoważonych technologii, umożliwiających optymalizację i ograniczenie zużycia energii elektrycznej, stąd jesteśmy zainteresowani współpracą ze szczególnym naciskiem na obszar zrównoważonego rozwoju. Jestem przekonany, że to jeden z ważniejszych kierunków studiów w kontekście rozwoju krajowego przemysłu i wyzwań, z jakimi mierzy się cała europejska branża chemiczna - mówi Zbigniew Paprocki, członek zarządu Grupy Azoty S.A.
- Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej konsekwentnie rozwija działalność badawczą i dydaktyczną pozwalającą kompleksowo podejmować rynkowe wyzwania, dotyczące m.in. urbanizacji i metropolizacji. Obecnie są one ukierunkowane na kształtowanie i wdrażanie koncepcji SMART, która umiejętnie łączy rozwiązania inteligentne w zakresie zarządzania infrastrukturą miast i regionów z podnoszeniem jakości przestrzeni i standardu życia mieszkańców przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów naturalnych i uwzględnieniu zasad zrównoważonego rozwoju. Współpraca Wydziału z otoczeniem gospodarczym, w szczególności z podmiotami strategicznymi dla gospodarki takimi jak Grupa Azoty, jest kluczowa dla rozwoju nauki i komercjalizacji wyników badań oraz dostosowywania programów kształcenia do aktualnych wymagań rynkowych - dopowiada Piotr Beńko, prodziekan Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej.
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki to uczelnia z blisko 80-letnią tradycją kształcenia kadr inżynierskich i technicznych kraju. Jest uznanym w międzynarodowym środowisku naukowym ośrodkiem, prowadzącym działalność badawczą i edukacyjną w zakresie nauk ścisłych. Kształci na ponad 30 kierunkach studiów inżynierskich i magisterskich.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...