2022-10-04
Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego świętuje jubileusz 30-lecia. Częścią uroczystości jest odbywające się dzisiaj w Warszawie (4 października 2022 r.) forum branży kosmetycznej i detergentowej „Zielone jest nieuniknione – nowe obowiązki czy szansa?
Spotkanie dotyczy konieczności wdrożenia zmian obejmujących działania na rzecz ochrony środowiska. Temat wprawdzie nie budzi już żadnych wątpliwości, choć nadal budzi uczucie niepewności i nierzadko obawy, więc powinien być szeroko dyskutowany.
- Koniec roku 2022 i początek roku 2023 będą dla branż kosmetycznej i detergentowej czasem szczególnym, ponieważ czeka nas szereg projektów bardzo ważnych zmian legislacyjnych, do których każde przedsiębiorstwo będzie musiało szybko się dostosować. Zmiany dotyczyć będą każdego producenta wprowadzającego produkty do obrotu i z pewnością będą wiązały się z nimi dodatkowe koszty. Spójrzmy jednak na wyzwania związane ze środowiskiem i klimatem, jako na okazję do wspierania wzrostu gospodarczego Firm i jeden z wiodących elementów strategii ich rozwoju. Elementem, który z jednej strony jest wymuszany przez zmieniające się horyzontalne prawo, a z drugiej – poprzez rosnącą świadomość i oczekiwania użytkowników produktów. Kwestie środowiskowe są coraz silniejszym bodźcem decydującym o wyborach podejmowanych przez konsumentów. Segregacja odpadów, ograniczanie marnowania żywności i ograniczanie zużycia wody, to dziś najczęściej deklarowane proekologiczne zachowania. Coraz większa grupa deklaruje także poszukiwanie informacji o wpływie na środowisko produktów, które kupują. Liczni są skłonni zapłacić wyższą cenę za produkty bardziej przyjazne środowisku. Prośrodowiskowe postawy będą elementem budowania dobrego wizerunku firm i marek, trwałych przewag konkurencyjnych i potencjału eksportowego produktów branż kosmetycznej i detergentowej – tłumaczy Anna Oborska, dyrektor generalna, wiceprezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.
Wykład inauguracyjny – nawiązujący do tytułu konferencji „Czy zielone jest nieuniknione?” wygłosiła Małgorzata Wadzińska, Stowarzyszenia.
Do udziału w charakterze prelegentów zaproszono z kolei przedstawicieli najważniejszych dla branż interesariuszy. Swój udział w konferencji potwierdzili m.in. eksperci Cosmetics Europe, A.I.S.E., FEA, IKW – Birgit Huber, John Chave, Sascha Nissen i Alain D’Haese, którzy przedstawią perspektywę europejską. Uczestnicy konferencji wysłuchają także wystąpień przedstawicieli polskich władz. Krajową perspektywę zmian legislacji przedstawią Andrzej Kalski, reprezentujący Biuro ds. Substancji Chemicznych oraz Izabela Burzyńska z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
W Forum nie może zabraknąć głosu przedstawicieli biznesu – o procesach zmian, dla których głównym impulsem i inspiracją są kwestie środowiskowe, opowiadają przedstawiciele producentów, dystrybutorów surowców, retailera, a także organizacji otoczenia biznesu – Rekopol i Eko-Pak.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...