2025-02-26
Firma Oponiarska Dębica, będąca częścią Grupy Goodyear, odzyskała pełną zdolność produkcyjną po pożarze, do którego doszło w 2023 roku. W procesie odbudowy zakład w Dębicy, który jest największą fabryką opon Grupy Goodyear w Europie, został wyposażony w nowoczesną linię do produkcji opon osobowych.
Nowa linia daje możliwość potencjalnego zwiększenia produkcji opon o rozmiarze 18+ cali, co odpowiada obecnym trendom na rynku motoryzacyjnym. W rezultacie, fabryka w Dębicy wzmacnia swoją strategiczną pozycję w Grupie Goodyear jako znaczący zakład zdolny dostarczać coraz bardziej zaawansowane produkty.
Bezpośrednio po pożarze, który wybuchł w hali opon osobowych 20 sierpnia 2023 roku, zdolność produkcyjna opon osobowych spadła do 55%, jednak w ciągu niecałego miesiąca wzrosła do 70%, aby ostatecznie osiągnąć pełną zdolność w czwartym kwartale 2024 roku. Pożar został ugaszony w nieco ponad dwie godziny. Na miejscu działało prawie 30 wozów strażackich. Pracownicy zostali bezpiecznie ewakuowani przed przybyciem strażaków, nie odnotowano żadnych obrażeń ani zanieczyszczeń środowiska. Obszar produkcji opon ciężarowych nie ucierpiał.
- Odbudowa została przeprowadzona w rekordowym czasie, głównie dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy zespołowej wszystkich pracowników FO Dębica – powiedział Marko Nahtigal, dyrektor fabryki w Dębicy.
Jako część koncernu The Goodyear Tire & Rubber Company, który od 1995 roku jest strategicznym inwestorem w FO Dębica, polski zakład korzysta z technologicznego zaplecza, innowacji i know-how Goodyear, jednego z globalnych liderów w produkcji opon. Produkowane są w nim opony do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych pod markami Goodyear, Dunlop, Dębica, Fulda i Sava, które trafiają z Polski do 59 krajów. Fabryka produkuje również opony na oryginalne wyposażenie dla największych światowych producentów samochodów.
Zatrudniając około 3 tys. osób, FO Dębica jest jednym z największych pracodawców na Podkarpaciu, z otwartą rekrutacją na stanowiska operatorów maszyn, mechaników naprawczych, elektryków i elektromechaników.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2025
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
Bilety - XIV Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Detergentowego
639.60 zł
Bilety - I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Kosmetycznego
639.60 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...
Kosmetyczne targi w Bolonii przyciągnęły tysiące gości
Targi Cosmoprof w Bolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej na świecie, przyciągające...
World of Build Expo zgromadziły branżę budowlaną
Targi World of BUILD Expo zgromadziły w Nadarzynie czołowych ekspertów i innowatorów w branży...