2020-01-16
Evonik uruchomił w Niemczech wielofunkcyjny zakład do produkcji silikonów. Obiekt powstał w miejscowości Geesthacht, w pobliżu portowego Hamburga i właśnie udogodnienia transportowe uważane są za jedną z zalet nowej fabryki.
W tym samym miejscu Evonik już od 35 lat zajmuje się produkcją wysokiej jakości komponentów i surowców potrzebnych w procesie wytwarzania uszczelniaczy i klejów, mas formierskich i odlewniczych oraz innych produktów. Produkcja w nowej fabryce obejmie silikony utwardzane dodatkami i polimery zakończone silanem, które są stosowane jako spoiwa do klejów i uszczelniaczy, w klejach do parkietów, klejach do leczenia ran i innych zastosowań medycznych lub klejach do elektroniki.
Nowa fabryka będzie musiała się zmierzyć z kilkoma wyzwaniami. W tej chwili jednym z największych problemów stojących przed branżą silikonów jest wysoka niepewność dostaw surowca, z którą to zmagają się producenci. Zapotrzebowanie na surowce do produkcji silikonów oraz ich ceny zależą od kilku czynników, tj. kursu wymiany walut, środków i działań podejmowanych w ramach ochrony środowiska naturalnego i od kosztów energii.
W skali świata to Chiny są jednym z najważniejszych producentów i dostawców surowców do produkcji silikonów. Często jednak kluczowi gracze, z siedzibą w Chinach, nie są w stanie spełnić wymogów związanych z ochroną środowiska narzuconych przez przepisy międzynarodowe. W związku z tym zmuszeni są do wstrzymywania produkcji, zwłaszcza podczas dochodzeń rządowych. Powoduje to czasowe niedobory surowców na rynku, co jednocześnie skutkuje wzrostami cen.
Z tego tytułu firmy produkujące silikony żyją w dużej niepewności. Takie bowiem utrudnienia w dostępności surowców i związane z tym wzrosty cen silikonów są praktycznie niemożliwe do przewidzenia. W efekcie producenci silikonów nie są w stanie podjąć działań wyprzedzających oraz zabezpieczyć się przed brakiem surowca. Wpływa to negatywnie na ich zdolność do planowania długoterminowego.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...