2024-04-03
Koncern Evonik poinformował, iż jego linia biznesowa żywic powlekających i klejących osiągnęła znaczną redukcję emisji dwutlenku węgla, zasilając produkcję specjalistycznych akrylanów z serii DEGACRYL® Darmstadt energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Ta inicjatywa, obowiązująca od początku roku, skutkuje roczną oszczędnością emisji CO2 o około 1,4 tys. ton.
- Przejście na energię odnawialną jest zgodne z zaangażowaniem linii biznesowej odpowiedzialnej za produkcję żywic w zrównoważony rozwój. Oprócz silnego skupienia się na produktach, które zapewniają naszym klientom bardziej zrównoważone rozwiązania, obejmuje to również zmniejszenie śladu węglowego w ramach produkcji materiałów DEGACRYL® – mówi Claudia Meister, dyrektor ds. akryli specjalistycznych w Evonik.
Dzięki niższej emisji CO2 linia biznesowa pomaga osiągnąć własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie spełniać wymagania rynku.
- Nasi klienci coraz częściej proszą o produkty wytwarzane w sposób zrównoważony. Możemy teraz jeszcze lepiej ich wspierać w tym obszarze i zmniejszać nasze emisję o połowę – dodaje Claudia Meister.
Dostawy energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii zapewniają certyfikaty zielonej energii oraz specjalne umowy na dostawy zwane umowami zakupu energii (PPA). Włączenie ekologicznej energii elektrycznej do procesu produkcyjnego to kolejny element bardziej zrównoważonej produkcji specjalistycznych akrylanów. Przez wiele lat para niezbędna do produkcji pozyskiwana była z lokalnej elektrowni przetwarzającej odpady na energię, wykorzystującej ciepło odpadowe do generowania dodatkowej wartości.
Specjalne akrylany DEGACRYL® produkowane w fabryce Evonik w Darmstadt mają szerokie zastosowanie. Są niezbędne w produkcji lakierów termozgrzewalnych stosowanych w opakowaniach produktów mlecznych. Ponadto akrylany odgrywają kluczową rolę w sektorze medycznym jako surowiec do produkcji protez dentystycznych i cementu kostnego, a także do zastosowań klejących.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...