2024-03-13
Firma Evonik wprowadziła na rynek nowy, wysoce zrównoważony katalizator Octamax, który poprawia skuteczność usuwania siarki z paliwa rafineryjnego. Technologia obejmuje unikalnie wyselekcjonowane katalizatory NiMo i CoMo, regenerowane i udoskonalane w optymalnych warunkach do stosowania w instalacjach hydroodsiarczania benzyny krakowanej (HDS).
Nasze rozwiązanie maksymalizuje usuwanie siarki i poprawia utrzymanie poziomu oktanowego, aby spełnić aktualne wymagania dotyczące puli benzyny, poszerzając ofertę zrównoważonych katalizatorów tej linii biznesowej w zastosowaniach rafineryjnych. Rafinerie muszą mierzyć się ze złożoną równowagą w zakresie rentowności komercyjnej na konkurencyjnym rynku, zachowując jednocześnie świadomość ekologiczną. W Evonik jesteśmy zaangażowani w tworzenie zrównoważonych procesów i rozwiązań katalitycznych o wartości dodanej dla naszych klientów - mówi John Kennedy, wiceprezes Evonik Catalysts.
Octamax ogranicza potencjalne odpady składowane na wysypiskach poprzez regenerację zużytych katalizatorów, które można ponownie wykorzystać. Zmniejsza to zależność od świeżych katalizatorów, pomagając oszczędzać cenne surowce i wspierając wysiłki rafinerii na rzecz zrównoważonego rozwoju.
- Światowy nacisk na niższą zawartość siarki w benzynie wywiera presję na rafinerie, aby przestrzegały nowych limitów. Stoją przed wyzwaniem znalezienia nowych sposoby optymalizacji wydajności i rentowności przy jednoczesnym działaniu jednostek z większą intensywnością. Octamax to wysokowydajne i opłacalne rozwiązanie dla jednostek oczyszczania benzyny metodą Fluid Catalytic Cracking (FCC), zapewniające rafinerom większą elastycznoś - dodaje Jignesh Fifadara, globalny dyrektor HPC Catalysts w Evonik Catalysts.
Produkt oferuje równą lub lepszą selektywność oktanową w stosunku do alternatywnych świeżych katalizatorów i umożliwia rafineriom obniżenie zawartości siarki w benzynie bez wpływu na docelową długość cyklu.
Octamax może być stosowany w rafineriach przetwarzających benzynę FCC, które chcą utrzymać lub poprawić poziom oktanowy przy jednoczesnej produkcji benzyny o bardzo niskiej zawartości siarki. Jego zastosowanie jest również odpowiednie dla rafinerii chcących zmaksymalizować kredyty za siarkę, wykorzystując lepszą aktywność katalizatora HDS.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 2/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Konferencja Przemysłu Kosmetycznego – bardzo duży sukces inauguracyjnej odsłony
28 maja br. odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Kosmetycznego. Organizatorem...
Konferencja Przemysłu Detergentowego: trendy, legislacja, surowce – moc wiedzy w jednym miejscu
27 maja br. odbyła się 14. edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Detergentowego. Wydarzenie...
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...