2019-07-29
Evonik uruchomił w Antwerpii nowy kompleks do produkcji zmatowionej krzemionki koloidalnej. Dzięki temu firma może teraz zaspokoić wysokie zapotrzebowanie na zmatowione krzemionki koloidalne sprzedawane pod marką AEROSIL. Typowe zastosowania tej krzemionki obejmują farby i powłoki, zaawansowane systemy adhezyjne, przezroczyste silikony i niepalne wysokowydajne materiały izolacyjne.
- Realizujemy jasną strategię rozwoju naszej działalności w branży krzemionki. W ramach tzw. Smart Materials krzemionka należy do jednego z czterech strategicznych motorów wzrostu naszej. Oczekuje się, że dynamika światowego rynku zmatowionych krzemionek przekroczy 4% rocznie – mówi Harald Schwager, wiceprezes zarządu Evonik
Wraz z rynkiem hydrofilowej krzemionki koloidalnej rośnie również zapotrzebowanie na specjalne hydrofobowe krzemionki. Istniejąca instalacja w Antwerpii została odpowiednio zmodernizowana, dzięki czemu hydrofilowa krzemionka koloidalna może uzyskać właściwości hydrofobowe dzięki specjalnej obróbce końcowej. Dlatego firma Evonik produkuje teraz hydrofobowy AEROSIL w drugim zakładzie w Europie obok Rheinfelden, zapewniając tym samym utrzymanie wysokiego popytu.
- Cieszymy się, że jesteśmy w stanie spełnić żądania klientów dotyczące większych ilości, w szczególności w przypadku hydrofobowego AEROSIL. Zdolność do dostarczania własnych surowców oraz centralne położenie w Europie były dla nas szczególnie ważne w projekcie uruchamiania nowego zakładu. Także jego bliskość do międzynarodowego portu eksportowego w Antwerpii jest ważnym czynnikiem przemawiającym za tą inwestycją i pozwalającym na jeszcze lepsze zaopatrywanie klientów na całym świecie – stwierdził Andreas Fischer, członek zarządu Evonik.
Koncern jest wiodącym światowym producentem krzemionki. Oprócz krzemionki koloidalnej AEROSIL i krzemionki strąconej ULTRASIL, SIPERNAT, ZEODENT i SPHERILEX, produkuje również środki matujące na bazie krzemionki pod marką ACEMATT i inne zmatowione tlenki metali pod marką AEROXIDE.
Evonik dysponuje łącznymi mocami produkcyjnymi dla krzemionki na poziomie 1 mln ton rocznie.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Kongres "Polska Chemia" w formule online
W 2020 r. Kongres "Polska Chemia" odbył się formule online. Polska Izba Przemysłu Chemicznego, kierując się...
Targi Packaging Innovations przyniosły szansę branży opakowaniowej, by się spotkać
W 2020 r. branża opakowaniowa miała niewiele okazji do targowych spotkań.
Targi Plastpol 2020 w cieniu pandemii
W Kielcach pomimo pandemii koronawirusa odbyły się zaplanowane pierwotnie na maj targi Plastpol.
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można...