2025-02-25
Firma Evonik wprowadza na rynek kompleksowy zestaw produktów Purocel™ i technologii katalizatorów, które poprawiają jakość oleju pirolitycznego, zwiększając cyrkularność tworzyw sztucznych.
Seria składa się z innowacyjnych adsorbentów, tzw. odmłodzonych katalizatorów hydrorafinacji i modułowego polerującego skidu, rozszerzając w ten sposób możliwości koncernu w zakresie oleju pirolitycznego.
Olej pirolityczny, pochodzący z odpadów z tworzyw sztucznych, wymaga ulepszania i oczyszczania, zanim będzie mógł zostać wykorzystany jako surowiec w krakerach parowych lub rafineriach. Najnowsza oferta firmy Evonik umożliwia redukcję chlorków, krzemu, TAN i innych substancji.
- Usuwanie chlorków organicznych z oleju pirolitycznego z tworzyw sztucznych historycznie stanowiło wyzwanie dla przemysłu tworzyw sztucznych o obiegu zamkniętym. W Evonik jesteśmy zaangażowani w ciągłe innowacje, które, jak wiemy, są niezbędne do zbliżenia wspólnego rozwiązania - powiedział Nirav Shah, dyrektor ds. katalizatorów w Evonik.
- Jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem tego rozwiązania na rynek, poprawiając obieg zamknięty w przemyśle tworzyw sztucznych i oferując większe korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju rafineriom i firmom petrochemicznym. Nasza najnowsza generacja adsorbentów i katalizatorów oznacza, że olej pirolityczny może spełniać specyfikacje oczyszczania nawet dla najbardziej rygorystycznych kompleksów, otwierając nowe zastosowania - dodaje Max Preisenberger, szef działu katalizatorów w Evonik.
Adsorbent Purocel™ 505 wykazał trzykrotnie wyższe usuwanie chlorków niż konwencjonalne sorbenty chlorków organicznych i może być stosowany w różnych frakcjach oleju pirolitycznego. Adsorbent Purocel™ 510 jest regenerowalny, co przyczynia się do większej obiegowości. Z kolei adsorbent Purocel™ 515 pomaga w polerowaniu oleju i gazu pirolitycznego.
Szerokie portfolio oleju pirolitycznego firmy Evonik obejmuje katalizatory hydrorafinacji Purocel™ do głównego złoża katalitycznego: Purocel™ H100, H200, H300 i H400. Katalizatory te usuwają metale i chlorki organiczne oraz redukują olefiny i aromaty, zapewniając wydajność porównywalną do wydajności świeżych katalizatorów. Mogą być regenerowane i ponownie wykorzystywane w celu wspierania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, oferując jednocześnie korzyści w zakresie oszczędności kosztów.
Nowe portfolio adsorbentów i katalizatorów oraz towarzysząca im technologia oleju pirolitycznego przyczyniają się rozwijania recyklingu chemicznego, pomagając przekształcać odpady tworzyw sztucznych w użyteczny produkt.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2025
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
Bilety - XIV Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Detergentowego
639.60 zł
Bilety - I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Kosmetycznego
639.60 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...
Kosmetyczne targi w Bolonii przyciągnęły tysiące gości
Targi Cosmoprof w Bolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej na świecie, przyciągające...
World of Build Expo zgromadziły branżę budowlaną
Targi World of BUILD Expo zgromadziły w Nadarzynie czołowych ekspertów i innowatorów w branży...