2019-09-27
Evonik zwiększa zaangażowanie w badania nad mikrobiomami w poszukiwaniu nowych surowców kosmetycznych. Podpisana właśnie umowa o trzyletniej współpracy z University of California San Diego Center for Microbiome Innovation (CMI) zapewni firmie dostęp do najwyższej jakości badań akademickich. Mikrobiotyczne surowce kosmetyczne są przeznaczone do zapewnienia lepszej ochrony skóry.
Ludzka skóra jest miejscem życia dla wielu różnych mikroorganizmów, takich jak bakterie, grzyby i wirusy, zwanych wspólnie mikrobiomami skóry. Jej skład jest tak indywidualny jak odcisk palca i zależy od wielu czynników. Nowe partnerstwo między Evonik i University of California San Diego Center for Microbiome Innovation ma na celu dostarczenie nowych informacji na temat złożonego składu drobnoustrojów żyjących na skórze. Celem trzyletniej umowy i przyszłych projektów badawczych jest poprawa istniejących surowców kosmetycznych oraz potencjalne odkrycie i rozwój nowych składników w zakresie promowania zdrowszego mikrobiomu skóry.
- Współpraca z Center for Microbiome Innovation da nowy impuls naukowcom Evonik oraz będzie mieć znaczenie w odniesieniu do platformy technologicznej Care Biotics, w której firma promuje rozwój komercyjnych produktów mikrobiotycznych. Współpraca ta umożliwi nam głębsze zanurzenie się w fascynującym obszarze badawczym, jakim jest mikrobiom skóry. Możliwe będzie tworzenie i komercjalizacji lepszych rozwiązań produktowych - mówi Tammo Boinowitz, starszy wiceprezes i dyrektor generalny linii biznesowej Evonik Care Solutions.
- Chociaż badania nad mikrobiomem skóry są wciąż we wstępnych fazach, to jednak są one niezwykle interesujące zarówno dla konsumentów, jak i z naukowego punktu widzenia. Mikrobiom wspiera barierę naskórkową skóry i odgrywa istotną rolę w procesie starzenia się skóry. Opracowywanie produktów kosmetycznych przyjaznych mikrobiomom jest zatem bardzo obiecującym obszarem zastosowań - wyjaśnia Peter Lersch, wiceprezes działu rozwiązań innowacyjnych firmy Evonik w dziedzinie kosmetyków.
Wraz z zespołem CMI Evonik zamierza zbadać systemy modelowe dla mikrobiomu skóry. Takie badania powinny znacznie przyspieszyć systematyczną ocenę nowych i istniejących surowców.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Kongres "Polska Chemia" w formule online
W 2020 r. Kongres "Polska Chemia" odbył się formule online. Polska Izba Przemysłu Chemicznego, kierując się...
Targi Packaging Innovations przyniosły szansę branży opakowaniowej, by się spotkać
W 2020 r. branża opakowaniowa miała niewiele okazji do targowych spotkań.
Targi Plastpol 2020 w cieniu pandemii
W Kielcach pomimo pandemii koronawirusa odbyły się zaplanowane pierwotnie na maj targi Plastpol.
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można...