2021-02-26 / Autor: Codif Technologie Naturelle / Artykuł sponsorowany
W 2011 roku firma Codif Technologie Naturelle odbyła pierwszą morską ekspedycję, podczas której wyizolowano i zidentyfikowano 700 szczepów planktonu. 40 z nich było w stanie syntetyzować egzopolisacharydy (EPS), a z tych 40 tylko jeden szczep posiadał grupy sulfonowe. Tak powstała koncepcja surowca EPS Seaglow.
W przeszłości badano wpływ cukrów z grupami sulfonowymi na unaczynienie skóry. Działają one synergistycznie z AGF (angiogeniczne czynniki wzrostu), poprawiając ich skuteczność w tworzeniu i utrzymywaniu zdrowej sieci naczyń. Następujące z wiekiem zmniejszenie gęstości włosowatych naczyń krwionośnych jest spowodowane przez stopniowy spadek czynników pobudzających angiogenezę – AGF.
Badania przeprowadzone przez Codif potwierdziły, że EPS Seaglow, jako sulfonowany egzopolisacharyd, wspiera AGF w budowie lepszej sieci naczyń krwionośnych, dla poprawy unaczynienia skóry, dla zapewnienia „różowego” efektu.
EPS Seaglow jest egzopolisacharydem otrzymywanym w procesie fermentacji. Depolimeryzacja prowadzona jest za pomocą opatentowanej przez Codif technologii HTAC – hydrotermoliza akcelerowana przez nadkrytyczny dwutlenek węgla. CO2 jest całkowicie recyklingowany na końcu procesu. Proces jest naturalny, certyfikowany przez Cosmos i Ecocert.
Na zabarwienie skóry składają się cztery główne kolory: oliwkowy, beżowy, czerwono-różowy i jasnoróżowy. EPS Seaglow zmienia intensywność każdego z nich: intensywność koloru oliwkowego zmniejsza się – jest on powiązany z ziemistą cerą. Zmniejsza się również intensywność koloru beżowego, co oznacza rozjaśnienie cery. Czerwono-różowy jest bezpośrednio powiązany z różowym zabarwieniem cery. Jasnoróżowy natomiast jest powiązany ze świeżością cery. Intensywność obu tych kolorów się zwiększyła w obecności EPS Seaglow, co oznacza, że przywrócono różowe zabarwienie skóry i cera stała się bardziej świeża. Zaobserwowano, że EPS Seaglow może wpływać na wspomniane kolory, co oznacza, że może wpływać na zabarwianie każdego rodzaju cery. Przy bardzo jasnej skórze, czerwono-różowy i jasnoróżowy będą wpływały na świeżość cery. Przy skórze o średnim kolorycie, wpływając na kolor beżowy i jasnoróżowy, otrzymamy cerę jaśniejszą i świeższą. W przypadku bardzo ciemnego koloru skóry, wpływając na kolor oliwkowy, EPS Seaglow zmniejszy ziemistość cery, a działając na kolor beżowy – rozjaśni skórę. Niezależnie więc od koloru skóry, EPS Seaglow sprawi, że będzie ona zdrowa i o żywszym odcieniu.
CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY JEST W NR 4/2020 KWARTALNIKA "CHEMIA I BIZNES. RYNEK KOSMETYCZNY I CHEMII GOSPODARCZEJ". ZAPRASZAMY
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Kongres "Polska Chemia" w formule online
W 2020 r. Kongres "Polska Chemia" odbył się formule online. Polska Izba Przemysłu Chemicznego, kierując się...
Targi Packaging Innovations przyniosły szansę branży opakowaniowej, by się spotkać
W 2020 r. branża opakowaniowa miała niewiele okazji do targowych spotkań.
Targi Plastpol 2020 w cieniu pandemii
W Kielcach pomimo pandemii koronawirusa odbyły się zaplanowane pierwotnie na maj targi Plastpol.
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można...