2023-04-20
Firma Emerson przedstawiła swoje najnowsze rozwiązania z zakresu modernizacji systemów sterowania i bezpieczeństwa procesowego w przemyśle chemicznym. Rozszerzone możliwości systemu automatyzacji pozwalają zwiększyć wydajność, bezpieczeństwo, wielkość produkcji i rentowność instalacji.
Firma Emerson specjalizuje się w modernizacji systemów sterowania, obsługując ponad 6 tys. migracji ze wszystkich starszych typów systemów.
Dlatego też eksperci firmy przekonują, iż starzejące się rozproszone systemy sterowania i bezpieczeństwa procesowego mogą znacząco wpłynąć na wydajność, wielkość i rentowność produkcji. Zawodny sprzęt i oprogramowanie wpływają na dostępność linii technologicznych i bezpieczeństwo procesowe. Brak możliwości wykorzystania inteligentnego czujnika i zaawansowanego sterowania uniemożliwia optymalizację procesów. Przestarzałe interfejsy użytkownika zmniejszają wydajność operatora, zwiększają ryzyko wystąpienia błędów i tworzą niewłaściwe praktyki w zakresie sterowania.
Jednakże modernizacja obiektu za pomocą rozproszonego systemu sterowania (DCS) i systemu bezpieczeństwa procesowego (SIS) DeltaV™ firmy Emerson pozwala na dokonywanie stopniowych zmian w wydajności, bezpieczeństwie, wielkości i rentowności produkcji zakładu.
DeltaV DCS to elastyczny, łatwy w użyciu system sterowania, który upraszcza doskonałość operacyjną w celu zwiększenia wydajności instalacji. Z kolei system DeltaV SIS chroni zasoby i zwiększa dostępność instalacji produkcyjnej. Integracja z jednoczesnym rozdzieleniem funkcji systemu sterowania DeltaV DCS i systemu bezpieczeństwa procesowego DeltaV SIS tworzy nowoczesne rozwiązanie w zakresie automatyzacji, które pozwala w pełni wykorzystać potencjał instalacji produkcyjnej.
- Wysokowydajne interfejsy zwiększają efektywność operatora i bezpieczeństwo procesowe. Nowoczesne, wysokowydajne interfejsy człowiek-maszyna (HMI), które są przyjazne dla użytkownika i oferują racjonalizację alarmów, pomagają operatorom skuteczniej sterować obiektem, szybciej identyfikować problemy, podejmować lepsze decyzje, ograniczać błędy i zwiększać ogólną produktywność. Zdalny dostęp do krytycznych danych systemu sterowania za pomocą funkcji DeltaV Mobile jeszcze bardziej zwiększa wydajność operatora, umożliwiając natychmiastowe rozwiązywanie problemów i przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa i zwiększenia produkcji zakładu – brzmi komunikat Emersona.
System DeltaV DCS zapewnia dostęp do nowych możliwości, które odblokowują wartość dodaną w zakładach. Sterowanie stanem procesu (State-Based Control) pomaga zwiększyć wydajność produkcji w instalacjach procesów ciągłych, ponieważ zwiększa się liczba w pełni zautomatyzowanych sekwencji sterowania, które zapewniają uniezależnienie się od błędów operatorów. Zaawansowane sterowanie procesami, uczenie się procesów i sterowanie adaptacyjne funkcjami umożliwiają optymalizację procesów interaktywnych i mniejszą zmienność w dynamicznych warunkach procesowych. Pozwala to zmniejszyć nakład pracy dla operatora, zwiększyć wielkość produkcji i obniżyć zużycie energii.
- Nowoczesny system sterowania przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa przez ograniczenie liczby pracowników bezpośrednio zaangażowanych w proces, zautomatyzowane postępowanie sytuacyjne i zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia incydentów wynikających z błędu ludzkiego. Dzięki ciągłemu monitorowaniu stanu urządzeń bezpieczeństwa i diagnostyce stanu całej pętli bezpieczeństwa system DeltaV SIS znacznie zmniejsza ryzyko. Restartowanie za pomocą jednego przycisku pomaga wyeliminować złożoność procedury i zmniejszyć ryzyko, a wdrożenie niezawodnego, nowoczesnego systemu bezpieczeństwa procesowego SIS może wyeliminować uciążliwe wyłączenia, pomagając zwiększyć dostępność procesów i wielkość produkcji – przekonuje firma Emerson.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 2/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Konferencja Przemysłu Kosmetycznego – bardzo duży sukces inauguracyjnej odsłony
28 maja br. odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Kosmetycznego. Organizatorem...
Konferencja Przemysłu Detergentowego: trendy, legislacja, surowce – moc wiedzy w jednym miejscu
27 maja br. odbyła się 14. edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Detergentowego. Wydarzenie...
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...