2022-11-22
Dachser, globalny dostawca usług logistycznych, rozbudowuje swoje oddziały w Niemczech o punkty e-mobilności. Firma będzie tam badać i testować wykorzystanie technologii zeroemisyjnych, a także inteligentne zarządzanie energią i obciążeniem. Działania te to przykład, w jaki sposób przemysł transportowy podchodzi do realizacji planów dotyczących przekształcenia go w gałąź przyjazną środowisku.
W centrum trendów nastawionych na zmiany znajdują się ciężarówki i samochody o napędzie elektrycznym z akumulatorem oraz infrastruktura do ich ładowania, wykorzystanie i samodzielna produkcja energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, a także inteligentne zarządzanie energią elektryczną i obciążeniem. Do tego dochodzi testowanie ciężarówek na wodór i zastosowanie niezbędnego zaplecza do tankowania. Te wszystkie działania realizuje teraz Dachser.
- Spodziewamy się, że w najbliższych latach drogowy transport towarowy w Unii Europejskiej będzie stopniowo przechodził na ciężarówki z bezemisyjnymi układami napędowymi - akumulatorowo-elektrycznymi lub z wodorowymi ogniwami paliwowymi, w zależności od scenariusza wdrożenia. Dzięki naszym działaniom badawczym i innowacyjnym już teraz przygotowujemy się do tej daleko idącej transformacji branży transportowej i logistycznej. Do tego czasu pozostaje jednak wiele wyzwań do pokonania, szczególnie w zakresie zasięgu pojazdów, dostępności infrastruktury szybkiego ładowania na autostradach oraz zapewnienia odpowiedniej infrastruktury elektrycznej przez zakłady energetyczne w naszych lokalizacjach - mówi Alexander Tonn, COO Road Logistics w Dachser.
Firma uruchomiła już punkt e-mobilności w Niemczech. Początkowo nacisk położono tam na inteligentne zarządzanie energią elektryczną i obciążeniem. Różne odbiorniki energii elektrycznej, takie jak samochody ciężarowe z transportu lokalnego i dalekobieżnego, samochody firmowe i samochody pracowników, a także samochody przemysłowe i technologia zakładowa, zostały połączone z własną produkcją energii elektrycznej z fotowoltaiki i pośrednim magazynowaniem w buforach akumulatorowych.
Natomiast od stycznia 2023 roku w Hamburgu Dachser skupi się na dwóch innych kwestiach. Po pierwsze, będzie wykorzystywał akumulatorowo-elektryczne ciężarówki lokalne i dalekobieżne, a także inteligentne zarządzanie ładunkiem w połączeniu ze stacjonarną technologią chłodzenia. Po drugie, przetestuje nowe akumulatorowo-elektryczne naczepy chłodnicze. Ponadto w systemie transportu lokalnego działać będzie ciężarówka na wodór.
Działania badawcze z zakresu e-mobilności są częścią prac Dachser na rzecz ochrony klimatu. Obejmują one obszary efektywności procesowej i energetycznej w operacjach i zakładach, a także badania i innowacje mające na celu promowanie energii odnawialnej i pojazdów o zerowej emisji gazów cieplarnianych.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2025
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
Bilety - XIV Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Detergentowego
639.60 zł
Bilety - I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Kosmetycznego
639.60 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...
Kosmetyczne targi w Bolonii przyciągnęły tysiące gości
Targi Cosmoprof w Bolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej na świecie, przyciągające...
World of Build Expo zgromadziły branżę budowlaną
Targi World of BUILD Expo zgromadziły w Nadarzynie czołowych ekspertów i innowatorów w branży...