2022-07-26 / Autor: Galyna Liuta-Szokalska, Account Manager/ Marketing Manager w firmie Betasoap
Rynek kosmetyków myjących w kostce od kilku lat wzmacnia swoją pozycję jako pełnowartościowa alternatywa dla kosmetyków płynnych. Takie produkty najczęściej są kojarzone przez konsumentów jako ekologiczne, wspierające zrównoważony rozwój, ale zarazem proste w składzie.
Czy kosmetyki w kostce są nadal niszą?
Mówiąc o kosmetykach w kostce, należy pamiętać, że kluczowym produktem w tym obszarze jest mydło. W tym przypadku nie można mówić o niszy, ponieważ mydło w kostce jest bardzo popularne od zawsze. Niewątpliwie, wahania zachowań konsumentów przekładają się na zmiany w poziomie zainteresowania tym kosmetykiem, jednak niezmiennie jest to produkt o silnej pozycji rynkowej.
Z kolei pozostałe produkty w kostce dopiero zdobywają stałe miejsce w koszyku produktowym konsumentów. Produkty w formie stałej typu szampon, odżywka, kostki do golenia i demakijażu etc. są popularne wśród grupy konsumenckiej charakteryzującej się podejściem proekologicznym do kosmetyków. Zainteresowanie produktami tego typu łączy się także ze wzrostem świadomości zakupowej. Zakup kosmetyków w kostce jest rezultatem przemyślanego wyboru, popartego wiedzą na temat produktu oraz jego składników, a nie wyłącznie podążaniem za panującymi trendami.
Trendy a portfel konsumenta
Budujące się na potrzebach rynku trendy są również odzwierciedleniem aktualnych możliwości finansowych konsumentów. Ograniczone budżety wywołane pandemią spowodowały chwilowe zatrzymanie popytu na produkty typu premium, nie dając im szansy w pełnej mierze rozwinąć swojego potencjału sprzedażowego. W rezultacie, dominującym produktem w segmencie kosmetyków twardych jest obecnie klasyczne mydło w kostce typu first price lub middle shelf – prosty, tradycyjny kosmetyk nie uderzający boleśnie po kieszeni konsumenta. W zakresie rodzajów mydła, konsumenci również zostają tradycjonalistami. Ekstrakty i oleje z oliwki, aloesu oraz miodu są surowcami najchętniej wybieranymi przez klientów. Takie zachowanie jest zrozumiałe, ponieważ jest bezpośrednią reakcją na brak różnego rodzaju stabilności w życiu codziennym. Wybór sprawdzonego, taniego produktu jest w pewnym stopniu naturalnym odruchem w ciężkich warunkach ekonomicznych.
"Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" to kwartalnik biznesowo-informacyjny z zakresu przemysłu kosmetycznego i środków czystości.
WięcejSklep
"CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" nr 2/2022
25.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2022
35.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Artykuł sponsorowany
2,460.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej - spotkanie dla ponad 170 osób
7 czerwca w Warszawie, w obecności ponad 170 gości, odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii...
Plastpol prawdziwie międzynarodowym wydarzeniem dla branży
Targi Plastpol są środkowoeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i...
VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej w formule wirtualnej zgromadziła ponad 70 osób
7 grudnia 2021 r. odbyła się VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Wydarzenie było transmitowane...
TransLogistica Poland: ważne spotkanie dla branży TSL
3-5 listopada 2021 r. odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w...