2018-11-15
Grupa Orlen z zadowoleniem przyjęła swoje osiągnięcia za pierwsze trzy kwartały tego roku, jeśli chodzi o sprzedaż własnych asfaltów. Segment asfaltowy zanotował 6% wzrostu przychodów w pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku. Właściwości asfaltów tradycyjnych i wysokomodyfikowanych, które zdecydowanie podnoszą żywotność polskich dróg, doceniają zarówno klienci, jak i kierowcy korzystający z lepszych i trwalszych szlaków komunikacyjnych.
Orlen Asfalt wspólnie ze swoimi oddziałami sprzedał w ubiegłym roku łącznie 1,4 mln ton lepiszcza do budowy nawierzchni drogowych. Obecne wyniki sprzedaży pokazują, że na koniec roku spółka może ustanowić nowy rekord.
- Jesteśmy świadkami wzmożonych inwestycji w sektorze drogowym. Naszym celem jest zaspokojenie popytu na asfalt na krajowym rynku. Konsekwentnie realizujemy nasze plany sprzedażowe, a ponieważ koniunktura jest bardzo korzystna, to mamy nadzieję, że wszystkie te elementy przełożą się na bardzo dobre wyniki na koniec roku – powiedział Marek Pietrzak, prezes Orlen Asfalt.
Tegoroczna sprzedaż Orlen Asfalt to najlepszy wynik na polskim rynku od lat 2011-2012, czyli okresu wzmożonego popytu na asfalt, stymulowanego historyczną ilością inwestycji infrastrukturalnych związanych z organizacją piłkarskich Mistrzostw Europy. Wzrost sprzedaży zanotowały również asfalty wysokomodyfikowane, czyli grupa produktów o najlepszych właściwościach funkcjonalnych ze wszystkich dostępnych obecnie asfaltów.
- Od kilku lat informujemy i edukujemy zarówno inwestorów, jak i projektantów dróg o doskonałych właściwościach asfaltów wysokomodyfikowanych oraz korzyściach ich zastosowania w nawierzchniach drogowych. Rosnąca sprzedaż pokazuje, że robimy to skutecznie, a nasi klienci doceniają jakość i zalety technologii naszych produktów – przyznał Maciej Jankiewicz, członek zarządu Orlen Asfalt.
Segment Asfaltowy Orlenu jest jednym z największych w Polsce i Europie Środkowej dostawców lepiszcza bitumicznego wykorzystywanego do produkcji nawierzchni asfaltowych. Oferta, czyli asfalty drogowe, modyfikowane, wysokomodyfikowane, wielorodzajowe i przemysłowe produkowane są w Płocku i Trzebini, czeskich Pardubicach i Litvinovie oraz w litewskich Możejkach.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 1/2025
20.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...