2018-03-06
Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego we współpracy z laboratorium SkinLab International organizuje szkolenie „Legislacja dla biznesu: co musisz wiedzieć, żeby wprowadzić innowacyjny produkt kosmetyczny na rynek?”. Gościem będzie firma członkowska Stowarzyszenia - Alfa Sagittarius, dostawca surowców dla branży kosmetycznej.
Jak tłumaczą organizatorzy, 1 czerwca 2018 r. najprawdopodobniej wejdzie w życie nowa ustawa o produktach kosmetycznych, czyli kluczowy dla sektora kosmetycznego akt prawny, na który Stowarzyszenie miało realny wpływ. Prace nad projektem rozpoczęły się już na początku minionego roku. W ustawie zawarte zostały nowe obowiązki dla przedsiębiorców, a za uchybienia wynikające z nieprzestrzegania przepisów przewidziano wysokie kary finansowe.
- Efektem intensywnych prac Stowarzyszenia było przekazanie ustawodawcy stanowiska branży kosmetycznej i propozycji zapisów do nowej ustawy. Uwzględnił je projekt poddany na początku roku 2018 pod obrady Komitetu Rady Ministrów. Uwagi dotyczyły, m.in. obniżenia wysokości kar pieniężnych i sporządzania w języku polskim wyłącznie części B raportu bezpieczeństwa produktu kosmetycznego. Precyzyjna znajomość prawa i świadomość zmian jest w tej chwili dla bezpieczeństwa prowadzonego biznesu szczególnie ważna. Stale kurczące się portfolio konserwantów i ciągłe zmiany legislacyjne w tym zakresie, prace dotyczące mikroplastiku, deklaracje marketingowe i czekające przemysł zmiany – to wszystko będzie tematem naszej dyskusji. Podczas szkolenia omówimy wszystkie istotne kwestie związane z wejściem w życie nowej ustawy. Uczestnicy otrzymają także wiele praktycznych informacji z zakresu formulacji, składników i ewaluacji kosmetyku – to ważne dla wszystkich poszukujących kosmetycznych innowacji – mówi Agnieszka Sobkowiak, kierownik komunikacji i PR Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego.
Do udziału w wydarzeniu organizatorzy namawiają właścicieli oraz kadrę zarządzającą firm kosmetycznych; pracowników działów kontroli jakości; pracowników działów badawczo-rozwojowych i działów wdrożeń; pracowników laboratoriów; pracowników działów marketingu, a także osoby odpowiedzialne za zgodność produktu z obowiązującym prawem, za ocenę bezpieczeństwa produktów kosmetycznych oraz przygotowujące dossier dla kosmetyków.
WięcejSklep
"CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" nr 2/2022
25.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2022
35.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Artykuł sponsorowany
2,460.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej - spotkanie dla ponad 170 osób
7 czerwca w Warszawie, w obecności ponad 170 gości, odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii...
Plastpol prawdziwie międzynarodowym wydarzeniem dla branży
Targi Plastpol są środkowoeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i...
VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej w formule wirtualnej zgromadziła ponad 70 osób
7 grudnia 2021 r. odbyła się VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Wydarzenie było transmitowane...
TransLogistica Poland: ważne spotkanie dla branży TSL
3-5 listopada 2021 r. odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w...