2021-01-13
Wywodząca się z Polski firma Clariter poinformowała o nawiązaniu współpracy z MFPE, francuskim producentem artykułów do pielęgnacji skóry i drewna. Celem współpracy jest wytworzenie szeregu zrównoważonych produktów konsumenckich pochodzących z odpadów tworzyw sztucznych.
Opracowano już pierwsze na świecie produkty do pielęgnacji skóry, drewna oraz samochodów, które proaktywnie przyczyniają się do oczyszczania planety.
- Stworzyliśmy przełomowe rozwiązanie dla „epidemii” odpadów tworzyw sztucznych. Nasza innowacyjna technologia umożliwia przekształcenie niepożądanych odpadów tworzyw sztucznych w wysokowartościowe, czyste produkty przemysłowe, takie jak oleje, woski i rozpuszczalniki. Te zaś mają posłużyć MFPE, francuskiemu producentowi artykułów bazujących na rozpuszczalnikach i woskach, jako alternatywa dla składników ropopochodnych – komentują przedstawiciele firmy Clariter.
MFPE wytwarza szeroką gamę produktów, przeznaczonych głównie do pielęgnacji skóry (pasty, kremy, balsamy, mleczka, smary, impregnaty) i drewna (woski, oleje, środki do konserwacji i lakiery), zarówno jako producent prywatny, jak i podwykonawca dla znanych i dużych marek. Do klientów MFPE należą Decathlon, PPG, Blanchon Syntilor, Orapi, Harris Briochin Chatelaine.
Współpraca pomiędzy Clariter i MFPE stawia produkcję czystych, alternatywnych dla produktów naftowych artykułów w nowym świetle. Clariter, w przeciwieństwie do większości branży, którą stanowią recyklerzy mechaniczni, zajmuje się recyklingiem chemicznym. Firma nie traktuje odpadów z tworzyw sztucznych jako materiału wsadowego dla produktów z tworzyw lub paliw, lecz w unikalny sposób przetwarza je w gotowe do użycia artykuły przemysłowe. Zamiast przedłużać cykl życia tworzyw sztucznych, technologia Clariter kończy go.
Opatentowany przez firmę trzystopniowy proces chemiczny prowadzi do przekształcenia odpadów tworzyw sztucznych w bezsiarkowe, bezwonne i czyste produkty: rozpuszczalniki alifatyczne, białe oleje mineralne i parafinowe śnieżnobiałe woski. Proces Clariter cechuje ujemny ślad węglowy. Jest to rozwiązanie korzystniejsze niż składowanie, spalanie i inne metody oparte na pirolizie.
- Od lat szukaliśmy sposobu na produkcję w pełni zrównoważonych produktów. W tym sektorze osiągnięcie odpowiedniej jakości stanowi nie lada wyzwanie. Zastąpienie ropopochodnych produktów naturalnymi składnikami, takimi jak wosk pszczeli lub roślinny, nie zawsze się sprawdza. Produkty Clariter z pewnością spełniły nasze oczekiwania. Dzięki tej współpracy możemy wreszcie wytwarzać produkty wysokiej jakości i jednocześnie przyczyniać się do oczyszczania naszej planety z odpadów plastikowych – komentuje Jean-Philippe Chabanol, dyrektor generalny MFPE:
Przetwarzając odpady tworzyw w produkty o wielu zastosowaniach, takich jak świece, odtłuszczacze, czy woski do desek surfingowych, Clariter chce wdrażać innowacyjny model biznesowy, który przeciera szlaki gospodarce o obiegu zamkniętym.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...