2023-08-11
Science Based Targets (SBTi) potwierdziło, że cele klimatyczne koncernu Evonik są zgodne z porozumieniem paryskim w sprawie zmian klimatu.
Cele Evonika związane z redukcją emisji gazów cieplarnianych mają pomóc ograniczyć globalne ocieplenie. Koncern przedstawił swoją nową strategię zrównoważonego rozwoju w minionym roku i zobowiązał się do realizacji celów SBTi. Przedłożył plan redukcji emisji gazów cieplarnianych z zakresu 1 i 2 o 25% do 2030 r.: z obecnych 6,3 miliona ton metrycznych (rok bazowy 2021) do 4,7 miliona ton ekwiwalentu CO2.
- Zatwierdzenie przez SBTi naszych celów oszczędnościowych daje nam pewność, że jesteśmy na dobrej drodze. Motywuje nas to do ciężkiej pracy nad dalszą redukcją emisji - mówi Thomas Wessel, dyrektor w koncernie Evonik.
Aby osiągnąć te cele, wykorzystane zostaną w Evoniku trzy działania, z których każde przyczyni się do redukcji emisji CO2. Będą to: uruchomienie nowej elektrowni gazowej i turbiny parowej zastępującej istniejącą elektrownię węglową w Marl, ukierunkowane inicjatywy mające na celu zwiększenie efektywności energetycznej w operacjach produkcyjnych i przetwórczych oraz przejście na zieloną energię elektryczną.
Aby osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 r., konieczne są dalsze redukcje emisji pośrednich. Dlatego Evonik robi kolejny krok również w tym zakresie: bezwzględne emisje z zakresu 3 ze wszystkich kategorii wyższego szczebla oraz kategorii "transport i dystrybucja niższego szczebla" mają zostać zmniejszone o 11,07% w okresie od 2021 do 2030 roku. Oprócz celów z zakresu 1-3, Evonik zobowiązuje się do znacznego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych z działalności biznesowej związanej z energią.
Inicjatywa Science Based Targets definiuje i promuje najlepsze praktyki w zakresie wyznaczania celów opartych na nauce oraz niezależnie ocenia i zatwierdza cele firm. W ten sposób stała się uznawanym na całym świecie standardem, jeśli chodzi o cele redukcji emisji gazów cieplarnianych dla firm.
- Każda inwestycja w kierunku obniżenia emisji gazów cieplarnianych, niezależnie od tego, czy jest to rozbudowa bardziej wydajnych zakładów produkcyjnych, czy też transformacja dostaw energii, jest jednocześnie inwestycją w ochronę klimatu i zabezpieczenie naszej konkurencyjności w dłuższej perspektywie. W ten sposób wyraźnie realizujemy dwa cele: znaczne zmniejszenie naszego własnego wpływu na klimat i dostarczanie naszym klientom coraz bardziej wydajnych produktów i rozwiązań systemowych – komentuje Thomas Wessel.
Evonik zintegrował zrównoważony rozwój ze wszystkimi elementami swojej strategii korporacyjnej i czyni go głównym motorem innowacji. Koncern do 2030 roku zamierza zwiększyć udział sprzedaży generowanej dzięki rozwiązaniom nowej generacji - produktom i rozwiązaniom o doskonałych korzyściach w zakresie zrównoważonego rozwoju - z obecnych 43% do ponad 50%, inwestując około 3 miliardów euro. Kolejne 700 mln euro przeznaczono na technologie nowej generacji, tj. transformację procesów produkcyjnych i infrastruktury w celu zmniejszenia emisji CO2.
Inicjatywa Science Based Targets (SBTi) jest wynikiem współpracy CDP, United Nations Global Compact, World Resources Institute (WRI) i World Wide Fund for Nature (WWF). Definiuje i promuje najlepsze praktyki w zakresie wyznaczania celów opartych na podstawach naukowych oraz ocenia i zatwierdza cele przedsiębiorstw. W ten sposób stała się uznanym na całym świecie standardem wyznaczania celów redukcji emisji gazów cieplarnianych dla firm. Cele uznaje się za "oparte na podstawach naukowych", jeżeli są zgodne z tym, co najnowsza nauka o klimacie uznaje za niezbędne do osiągnięcia celów porozumienia paryskiego, to jest ograniczenia globalnego ocieplenia do znacznie poniżej 2°C w stosunku do poziomu sprzed epoki przemysłowej i kontynuowania wysiłków na rzecz ograniczenia ocieplenia do 1,5°C.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 2/2024
30.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...
Sukces XIII Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej
11 czerwca 2024 r. odbyła się trzynasta edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. Tym...
O wodorze w Poznaniu
Odbywające się w Poznaniu w dniach 24-25 kwietnia br. Forum H2POLAND i Net Zero poświęcone było technologiom...