2024-12-02
Europejska Rada Przemysłu Chemicznego (Cefic) wzywa Komisję Europejską do podjęcia pilnych i odważnych działań w celu zabezpieczenia przemysłowej przyszłości Europy. Problem w tym, że to już kolejny podobny apel organizacji reprezentującej europejską chemię. I skoro raz po raz pojawiają się takie apele, to znaczy, że na wcześniejsze unijni komisarze pozostają głusi.
- Przemysł chemiczny w Europie znajduje się w punkcie krytycznym i konieczne są zdecydowane działania. Bez odważnych środków przemysł, który od dawna jest kamieniem węgielnym dobrobytu Europy, jest narażony na dalszy upadek, co zagraża jego przyszłości na kontynencie. Sytuacja jest krytyczna. Ceny energii w Europie są dwa do czterech razy wyższe niż u konkurentów, są niezrównoważenie wysokie, a system regulacyjny UE jest zbyt złożony, powolny i często sprzeczny. Te wyzwania sprawiają, że niezwykle trudno jest nie tylko działać, ale także przekształcać się zgodnie z celami Zielonego Ładu. Inwestycje i miejsca pracy są wypierane, podczas gdy regiony z prostszymi, szybszymi i bardziej wspierającymi ramami chętnie zajmują miejsce Europy. To nie jest tylko ostrzeżenie - to już się dzieje. Wzywamy was, naszych nowych europejskich liderów, do pomocy w przywróceniu uzasadnienia biznesowego dla inwestycji w Europie. Wzywamy was do starannej oceny sytuacji regulacyjnej, a także wartości dodanej wszystkich uchwalonych polityk przed uruchomieniem nowych propozycji. Nasz europejski przemysł chemiczny i 1,2 miliona pracowników, których bezpośrednio zatrudnia, zależą od was i teraz was obserwują. Nigdy wcześniej pracownicy naszych firm nie zwracali tak dużej uwagi na decyzje podejmowane w Brukseli. Nie powinno być dalszego zamykania zakładów i utraty miejsc pracy w wyniku ciężkiego, kosztownego i powolnego systemu w Europie. Musimy współpracować szybko i sprawnie, aby uczynić Europę najlepszym miejscem do prowadzenia działalności gospodarczej - apeluje Marco Mensink, dyrektor generalny Cefic
Cefic przekonuje ponadto, iż przemysł chemiczny w UE był jednym z pierwszych sektorów, które poparły Europejski Zielony Ład i pozostaje niezłomny w wypełnianiu jego ambicji. Jednak przyszłość Europy jako lidera przemysłowego zależy od wyborów podejmowanych dzisiaj.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...