2023-11-21
Dzięki szerokiej wiedzy technologicznej BASF ma dobrą pozycję do opracowywania innowacyjnych rozwiązań na rzecz zrównoważonej przyszłości. Jedną z jego kluczowych technologii jest biała biotechnologia, czyli wdrażanie systemów biologicznych do warunków przemysłowych.
- Biała biotechnologia umożliwia nam wytwarzanie szerokiej gamy produktów z wykorzystaniem różnorodnych surowców w sposób wydajny, oszczędzający zasoby i elastyczny. Są to biopolimery, składniki niezbędne w żywieniu ludzi i zwierząt, środki ochrony roślin, aromaty i aromaty czy składniki kosmetyków. Produkujemy również enzymy z grzybów i bakterii do stosowania w detergentach. Jednym z przykładów takiego działania jest enzym rozszczepiający białka firmy, który usuwa trudne plamy nawet w niskich temperaturach i krótkich cyklach prania, oszczędzając w ten sposób energię i wodę – tłumaczą przedstawiciele BASF.
Mikroorganizmy są wykorzystywane w koncernie nie tylko do wytwarzania produktów, ale także na końcu cyklu życia produktu. PBASF od dawna pracuje nad zrozumieniem, w jaki sposób mikroorganizmy metabolizują złożone związki organiczne w energię, wodę, dwutlenek węgla i biomasę.
- Aby zastosować tę naturalną metodę i opracować produkty biodegradowalne, konieczna jest podstawowa wiedza na temat procesów biologicznych. Ponadto narzędzia cyfrowe stanowią ważny element prac badawczych, pozwalający przewidywać właściwości i biodegradowalność cząsteczek i materiałów już na bardzo wczesnym etapie rozwoju produktu, umożliwiając odpowiednie dostosowanie ich struktur. Jest to istotne w przypadku produktów, które pod koniec swojego cyklu życia trafiają do oczyszczalni ścieków, takich jak kosmetyki, detergenty do prania i środki do mycia naczyń. Innym przykładem jest nasz certyfikowany biodegradowalny biopolimer ecovio®. Można go wykorzystać do wytworzenia folii ściółkowej, którą po użyciu na polu można zaorać w celu całkowitego metabolizowania przez mikroorganizmy – informuje BASF.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 2/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Konferencja Przemysłu Kosmetycznego – bardzo duży sukces inauguracyjnej odsłony
28 maja br. odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Kosmetycznego. Organizatorem...
Konferencja Przemysłu Detergentowego: trendy, legislacja, surowce – moc wiedzy w jednym miejscu
27 maja br. odbyła się 14. edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Detergentowego. Wydarzenie...
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...