2023-07-06
SC Power Group (CPGC) i BASF nawiązały ścisłą współpracę w celu przyspieszenia rozwoju pokładowego systemu wychwytywania związków węgla (CO2) do zastosowań w komercyjnym transporcie morskim. CPGC oferuje ekologiczne, niskowęglowe rozwiązania dla branży transportu morskiego. Połączenie czołowych kompetencji CPGC w zakresie badań i rozwoju, produkcji oraz dostaw silników i systemów zasilania do zastosowań morskich z doświadczeniem BASF w dziedzinie oczyszczania gazów pomoże zwiększyć zgodność z zasadami zrównoważonego rozwoju w globalnym transporcie.
Celem współpracy jest poszukiwanie rozwiązań, które umożliwią poprawę efektywności energetycznej i obniżenie emisji w sektorze morskim oraz zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na dekarbonizację jednostek pływających. Firmy będą przeprowadzać testy na różnych rodzajach morskiego paliwa i silnikach, starając się przyspieszyć rozwój pokładowego systemu wychwytywania związków węgla, wykorzystującego opracowaną przez BASF technologię oczyszczania gazów OASE® blue.
Atutami technologii oczyszczenia gazów OASE® blue są niskie zużycie energii, niskie straty rozpuszczalnika oraz wyjątkowo elastyczny zakres operacyjny. BASF rozwija tę technologię w odpowiedzi na szczególne wyzwania związane ze zanieczyszczeniami obecnymi w spalinach wytwarzanych przez zasilane paliwami kopalnymi elektrownie, instalacje reformingu parowego, spalarnie śmieci i cementownie.
- Mając na uwadze zbliżający się szczyt emisji związków węgla i konieczność osiągniecia neutralności węglowej oraz trend zielonej i niskowęglowej transformacji w transporcie morskim, CPGC koncentruje się na rozwijaniu nisko- i bezwęglowych urządzeń do zastosowań w napędach statków oraz instalacjach służących oszczędzaniu energii i ochronie środowiska. Współpraca z BASF pomoże CPGC stworzyć wyróżniającą się ofertę dla niskowęglowej i ekologicznej branży transportu morskiego oraz zdobyć przewagę konkurencyjną – powiedział Shao Yu, dyrektor generalny CPGC.
Zainteresowanie rozwiązaniami do wychwytywania związków węgla dynamicznie rośnie na całym świecie. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować doskonały pakiet rozwiązań do oczyszczania gazów pod marką OASE®, aby zaspokoić to coraz większe zapotrzebowanie. Nasza współpraca z CPGC przyczynia się do bardziej zrównoważonego funkcjonowania branży morskiej, gdyż wprowadzamy na pokłady statków nasze rozległe kompetencje w zakresie oczyszczania spalin, a także innowacyjność i zaangażowanie BASF na rzecz zrównoważonego rozwoju – dodał Vasilios Galanos, starszy wiceprezes ds. półproduktów w regionie Azji i Pacyfiku w firmie BASF.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 2/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Konferencja Przemysłu Kosmetycznego – bardzo duży sukces inauguracyjnej odsłony
28 maja br. odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Kosmetycznego. Organizatorem...
Konferencja Przemysłu Detergentowego: trendy, legislacja, surowce – moc wiedzy w jednym miejscu
27 maja br. odbyła się 14. edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Detergentowego. Wydarzenie...
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...