2019-10-03
BASF rozbuduje zintegrowany kompleks typu Verbund w Antwerpii dla tlenku etylenu i jego pochodnych. Wartość inwestycji to 500 mln euro. Za tę kwotę przybędzie 400 tys. ton produkcji w skali roku. Początek pracy kompleksu nastąpić ma 2022 r. Celem projektu jest wsparcie rosnącego zapotrzebowania klientów na alkoksylany w branży home & care.
Ogłoszona przez BASF rozbudowa obejmuje inwestycję w drugą linię tlenku etylenu. Pierwsza z powodzeniem funkcjonuje w tej lokalizacji od wielu lat i służy obsłudze rynku europejskiego. Oprócz wzrostu produkcji tlenku etylenu projekt zakłada również podniesienie produkcji jego pochodnych, takich jak np. niejonowe środki powierzchniowo czynne, etery glikolowe do zastosowań motoryzacyjnych inne alkoksylany.
- Ekspansja, którą rozpoczynamy przyniesie korzyści naszym klientom poprzez znaczne zwiększenie podaży naszego wiodącego w branży portfela alkoksylanów. Zwiększenie naszych zdolności w zakresie produkcji trójglikolu metylowego pozwoli nam wspierać rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajne płyny hamulcowe w Europie i Azji. Rosnąca liczba zautomatyzowanych samochodów, opartych na systemach takich jak tempomat i kontrola odległości, wymaga bowiem zaawansowanych płynów hamulcowych, które działają dobrze nawet w trudnych warunkach - wyjaśnia Anup Kothari, prezes jednostki Performance Chemicals w koncernie BASF.
W Europie BASF posiada obecnie zakłady tlenku etylenu zlokalizowane w Antwerpii i Ludwigshafen, o łącznej wydajności 845 tys. ton rocznie. Firma jest największym producentem pochodnych tlenku etylenu na naszym kontynencie. Głównymi pochodnymi tlenku etylenu są niejonowe środki powierzchniowo czynne, etanoloaminy, etery glikolowe, polieteropoliole i inne specjalistyczne produkty stosowane w wielu gałęziach przemysłu, takich jak sektor home & care, zastosowania przemysłowe i przemysł motoryzacyjny.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Kongres "Polska Chemia" w formule online
W 2020 r. Kongres "Polska Chemia" odbył się formule online. Polska Izba Przemysłu Chemicznego, kierując się...
Targi Packaging Innovations przyniosły szansę branży opakowaniowej, by się spotkać
W 2020 r. branża opakowaniowa miała niewiele okazji do targowych spotkań.
Targi Plastpol 2020 w cieniu pandemii
W Kielcach pomimo pandemii koronawirusa odbyły się zaplanowane pierwotnie na maj targi Plastpol.
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można...