2023-05-09
Koncern BASF wprowadza na rynek kosmetyczny roślinną alternatywę dla keratyny zwierzęcej. Składnik pomaga naprawić zniszczone włosy i chroni je przed codziennymi czynnikami zewnętrznymi o szkodliwym działaniu.
Kerasylium to nowy składnik kosmetyków do pielęgnacji włosów, który pomaga w naprawie uszkodzonych włosów i chroni je przed codziennymi czynnikami zewnętrznymi o szkodliwym działaniu. Jest to mikrokompleks bogaty w peptydy i składniki odżywcze. Peptydy wykazują skład aminokwasów podobny do składu keratyny, która jest białkiem naturalnie występującym we włosach, co zapewnia im odporność i elastyczność. Wielu producentów kosmetyków wykorzystuje keratynę w swoich produktach do pielęgnacji włosów, ponieważ pomaga ona naprawić włosy od wewnątrz. Jednakże składniki oparte na keratynie, które są zazwyczaj używane w kuracjach do włosów, mają pochodzenie zwierzęce. BASF to zmienił, opracowując roślinną alternatywę.
Kerasylium powstaje w wyniku upcyklingu makuchów z ostropestu plamistego (Silybum marianum), produktu ubocznego przy produkcji oleju z tej rośliny. Poszerza on rozwijaną przez BASF ofertę składników aktywnych produkowanych w ramach modeli o obiegu zamkniętym w celu oszczędzania zasobów. Wykorzystywany w produkcji ostropest plamisty jest uprawiany we Francji do celów produkcji oleju i pochodzi z możliwego do identyfikacji i zrównoważonego łańcucha dostaw. Dzięki wysokiej zawartości peptydu (50–70% substancji czynnej) Kerasylium pomaga zapobiegać łamaniu zwłaszcza osłabionych włosów poprzez stabilizację i naprawę keratyny we włosach, dzięki czemu stają się one mocniejsze, bardziej błyszczące i miękkie. Co więcej, kompleksowe badania wykazały, że Kerasylium zmniejsza denaturację keratyny, chroniąc białka strukturalne włosa przed stresem oksydacyjnym, a jednocześnie pomagając zachować jego kolor na dłużej.
Podobnie jak biotyki, kwas hialuronowy, retinol i im podobne, keratyna należy do składników, które mają od dawna potwierdzoną skuteczność i dobrze znany sposób działania.
- Kwestionując status quo, naukowcy z BASF „wymyślają na nowo” te składniki, stale je udoskonalając poprzez postęp technologiczny i poprawę wydajności, uwalniając niewykorzystany potencjał i opracowując naturalne alternatywy – przekonuje Cécile Kalem z BASF Beauty Care Solutions France.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...