2024-05-13
Koncern BASF i firma International Process Plants (IPP), światowy lider w pozyskiwaniu i sprzedaży instalacji i sprzętu procesowego, zawarli umowę dotyczącą sprzedaży należących do BASF zakładów amoniaku, metanolu i melaminy zlokalizowanych w Ludwigshafen w Niemczech.
Instalacje stały się dostępne po wdrożeniu przez BASF środków strukturalnych w zakładzie w Ludwigshafen w celu zapewnienia konkurencyjności w zmieniającym się otoczeniu rynkowym. BASF będzie w dalszym ciągu produkować amoniak i metanol w swoich innych aktywach w Ludwigshafen.
Umowa obejmuje zintegrowane aktywa produkcyjne amoniaku (380 tys. ton/rok), metanolu (165 tys. ton/rok) i melaminy (51 tys. ton/rok). IPP zaoferuje teraz te światowej klasy jednostki produkcyjne do relokacji i sprzedaży wykwalifikowanym nabywcom posiadającym projekty dla takich aktywów, którzy szukają możliwości niższych nakładów inwestycyjnych i krótszych terminów realizacji projektów.
- Dodajemy te światowej klasy zakłady amoniaku, metanolu i melaminy do naszego portfolio zakładów do przeniesienia. Te obiekty stanowią znaczącą szansę dla firm pragnących zwiększyć swoje moce produkcyjne przy użyciu istniejących aktywów, działając na wysokim poziomie efektywności energetycznej i surowcowej. Jako IPP angażujemy się w znalezienie nowego domu dla tych aktywów w lokalizacji z wystarczającymi dostawami gazu lub w ramach projektu dotyczącego ekologicznego amoniaku lub metanolu, gdzie będą mogły te instalacje nadal działać wydajnie i produktywnie - powiedział Ronald Gale, prezes International Process Plants.
Instalacja amoniaku o wydajności 380 tys. ton rocznie zużywa 0,97 Tm3 gazu ziemnego jako surowca i paliwa na tonę amoniaku. Instalacja melaminy o wydajności 51 tys. ton rocznie zużywa zaledwie 2,6 tony kryształów mocznika na tonę melaminy i ma niskie zapotrzebowanie na energię wynoszące 0,27 Tm3 gazu ziemnego na tonę melaminy. Instalacja metanolu to pętla syntezy, którą można wykorzystać w projekcie ekologicznego metanolu przy dostępnych ekologicznych surowcach.
- BASF współpracuje z IPP przy zbyciu nieczynnych zakładów amoniaku, metanolu i melaminy, aby zapewnić utrzymanie tych dobrze utrzymanych aktywów na potrzeby produkcji chemicznej. Jednostki działały do 2023 r. i zostały zamknięte jedynie w kontekście strukturalnej adaptacji naszej instalacji produkcyjnej w zakładzie w Ludwigshafen - ocenia Ruediger von Watzdorf, starszy wiceprezes ds. technologii w dziale BASF Monomers.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...