2023-04-21
Firma BASF poinformowała o uzyskaniu International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) PLUS na niektóre rodzaje dodatków do tworzyw sztucznych produkowanych w zakładach w Kaisten w Szwajcarii oraz w McIntosh w USA. Certyfikacja umożliwi firmie zaoferowanie bardziej zrównoważonych wariantów podstawowych dodatków do tworzyw sztucznych ze śladem węglowym produktu (PCF) obniżonym poprzez wykorzystanie surowców odnawialnych, zgodnie z podejściem bilansu masy.
Certyfikacja ISCC PLUS obejmuje cały łańcuch wartości i potwierdza stosowanie odnawialnych materiałów. Jest to uznawana międzynarodowo procedura certyfikacji metody bilansu masy.
Dzięki uzyskanej certyfikacji BASF będzie mógł oferować certyfikaty bilansu masy dla niektórych produktów dostarczanych odbiorcom dodatków do tworzyw sztucznych. Procedura certyfikacji bilansu masy wymaga wykazania nadzoru nad łańcuchem dostaw od wprowadzenia surowców odnawialnych do procesu technologicznego po sprzedaż finalnych produktów z oświadczeniami o ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. Certyfikację przeprowadzono pilotażowo w dwóch zakładach produkcyjnych BASF w Szwajcarii i USA, przed jej globalnym wdrożeniem.
- Jesteśmy pierwszym dostawcą dodatków do tworzyw sztucznych, który zaoferuje asortyment wybranych przeciwutleniaczy z certyfikatem bilansu masy – jako część naszego portfolio VALERAS®. Nasi klienci mają teraz wybór bardziej zrównoważonych przeciwutleniaczy, wytwarzanych z wykorzystaniem odpowiedzialnie pozyskiwanych i odnawialnych materiałów, którymi zastąpiono surowce kopalne bez uszczerbku dla parametrów funkcjonalnych. Kontynuując działania prowadzone wraz naszymi klientami i partnerami w celu doskonalenia tworzyw sztucznych, koncentrujemy się na wprowadzaniu innowacji, które w znaczący sposób przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju – powiedział Achim Sties, pierwszy wiceprezes BASF Plastic Additives.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...
Sukces XIII Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej
11 czerwca 2024 r. odbyła się trzynasta edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. Tym...