2024-12-12
Koncern BASF uruchomoił w swoim macierzystym Ludwigshafen w Niemczech Centrum Rozwoju Katalizatorów i Przetwarzania Substancji Stałych. Nowy ośrodek badawczy będzie służył jako centrum syntezy katalizatorów chemicznych na skalę pilotażową, umożliwiając BASF oferowanie swoim globalnym klientom szybszego dostępu do innowacyjnych technologii. Instalacja pilotażowa będzie miała również kluczowe znaczenie dla rozwoju nowych technologii przetwarzania substancji stałych.
- Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi procesowemu nasze nowe Centrum Rozwoju Katalizatorów i Przetwarzania Substancji Stałych umożliwi prowadzenie bardziej ukierunkowanego i szybszego rozwoju innowacyjnych technologii katalizatorów i procesów, których my i nasi klienci pilnie potrzebujemy do zielonej transformacji. Jest to również ważna inwestycja w przyszłość naszych działań badawczo-rozwojowych w zakładzie w Ludwigshafen - powiedział Helmut Winterling, prezes ds. badań w BASF.
Katalizatory odgrywają kluczową rolę w chemii przemysłowej. Ponad 80% wszystkich produktów chemicznych ma kontakt z katalizatorem przynajmniej raz w trakcie produkcji. Katalizatory zmniejszają zapotrzebowanie na energię i ilość niepożądanych produktów ubocznych. W ten sposób minimalizują zużycie surowców i zmniejszają ślad węglowy produktów. Katalizatory są stosowane w wielu obszarach, w tym w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, a także w innowacyjnych procesach niezbędnych do zielonej transformacji. BASF nie tylko opracowuje technologie katalizatorów i procesów dla swoich klientów na całym świecie, ale również wykorzystuje je we własnych zakładach produkcyjnych.
W nowym Centrum BASF będzie opracowywać i optymalizować innowacyjne technologie procesowe i procesy katalizy.
- Możliwości techniczne nowego ośrodka badawczego wzmocnią naszą innowacyjną siłę i poprawią konkurencyjność w globalnym otoczeniu rynkowym. To nowe centrum oferuje nam idealne warunki do przejścia katalizatorów opracowanych w laboratorium na skalę produkcyjną. Umożliwi dostarczanie naszym klientom wysokiej jakości próbek pilotażowych nowych katalizatorów. Dzięki temu możemy reagować bardziej elastycznie na potrzeby rynku i szybciej dostarczać innowacyjne rozwiązania technologiczne - jest to kluczowy czynnik w pomyślnym wprowadzaniu nowych produktów - ocenia Detlef Ruff, starszy wiceprezes ds. katalizatorów procesowych w BASF.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...