2023-08-21
Godne uznania jest wsparcie udzielane przez BASF Polska rozmaitym inicjatywom edukacyjnym. Firma jest od dawna zaangażowana w szereg takich projektów, rozwijając długofalową współpracę z renomowanymi polskimi wyższymi uczelniami.
Przykładem omawianej działalności jest choćby „Zarządzanie biznesem technologicznym”, czyli cykl wykładów prowadzonych przez przedstawicieli BASF na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej. Wykłady dostarczają wiedzy i informacji z różnych dziedzin, takich jak chemia przemysłowa, zarządzanie przedsiębiorstwem, PR i zrównoważony rozwój. Od kilku lat co semestr do programu zapisuje się ok. 30 studentów, a w rekordowym roku 2020 w wykładach i zajęciach BASF uczestniczyło regularnie 80-100 studentów. Na wykładach młodzi ludzie mają szansę poznać zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa z branży chemicznej od wewnątrz. Co ważne, Zarządzanie Biznesem Technologicznym zostało wpisane w 2019 roku w oficjalny program naukowy Politechniki Warszawskiej.
Umowa pomiędzy BASF Polska a Wydziałem Chemicznym Politechniki Warszawskiej obejmuje wspólną realizację projektów badawczo-rozwojowych, mających na celu pobudzanie aktywności innowacyjnej i transferu wiedzy oraz kształcenie wykwalifikowanych kadr dla gospodarki. Ma na celu również wsparcie dla lokalnych inicjatyw badawczych wpisujących się w globalne kierunki rozwoju BASF, a tym samym prowadzące do pogłębienia dialogu nauki i biznesu.
Wspierając edukację BASF Polska stworzył również autorski program Agro Ambasadorzy BASF, skierowany do studentów uczelni rolniczych. Celem programu jest szerzenie wiedzy o innowacjach, bezpiecznym stosowaniu środków ochrony roślin i zrównoważonym rolnictwie. Projekt ma charakter długofalowy, buduje trwałe partnerstwo w zakresie edukacji studentów pomiędzy biznesem a środowiskiem akademickim.
Przede wszystkim jednak już od 2010 roku BASF Polska jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W trakcie warsztatów młodzi uczestnicy mogą sprawdzać swoją chemiczną wiedzę w praktyce. Scenariusze prowadzonych w laboratorium zajęć współtworzone są przez ekspertów BASF z wykorzystaniem produktów firmy. Co ważne rokrocznie wizytę w laboratorium BASF składa ponad 10 tys. dzieci ze szkół z całej Polski.
Kolejną długofalową inicjatywą edukacyjną jest program „Chemiatomy”. To nie tylko oficjalny profil na Facebooku, ale także wiele mniejszych działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży głównie prowadzonych we współpracy z CNK, ale także lokalnie w miejscach, gdzie mieszczą się lokalizacje BASF (głównie Środa Śląska). Profil chemiatomy na Facebooku natomiast, koncentruje się na najbardziej interesujących zagadnieniach w dziedzinie chemii i jest adresowany do młodych ludzi, którzy poszukują odpowiedzi na pytania związane z chemią i nauką. Poprzez „Chemiatomy” BASF Polska zapewnia stały dostęp do chemicznych ciekawostek i najbardziej interesujących wiadomości ze świata chemii. W 2021 roku profil Chemiatomy na Facebooku został zmieniony i obecnie odpowiada wszelkim wytycznym programowym nauczania chemii i stanowi mocne wsparcie w przygotowaniu młodzieży do egzaminów maturalnych.
Najnowszą inicjatywą firmy jest konkurs dla studentów pod hasłem Drive Innovation. Konkurs ten przyciągnął w minionym roku wiele drużyn studenckich z siedmiu uczelni technicznych w Polsce, a jego hasłem przewodni było: „Przyszłość Zrównoważonego Transportu”. Konkurs był jednym z elementów obchodów 30-lecia BASF w Polsce, ale jak się okazało, będzie on trwał minimum jeszcze rok. W 2023 roku najlepsze drużyny w konkursie Drive Innovation wyjadą do zakładów BASF w Środzie Śląskiej oraz w Ludwigshafen, a dodatkowo rozwiązania konkursowe zaproponowane przez studentów będą przedmiotem analiz działów R&D BASF związanych z motoryzacją.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...