2023-07-28
Zakłady BASF Shanghai Coatings Minhang i Caojing w Szanghaju oraz wytwórnia żywic BASF Coatings w Caojing w Szanghaju poinformowały, że w 2023 r. w całej swojej działalności korzystają wyłącznie z odnawialnych źródeł energii. W ten sposób dział BASF Coatings przybliża się do realizacji swoich globalnych celów zrównoważonego rozwoju, dotyczących ograniczenia emisji związków węgla, poprawy efektywności materiałowej oraz rozwijania bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań.
Szacuje się, że dzięki połączeniu bezpośrednich zakupów energii ze źródeł odnawialnych (R-DPP), zakupu międzynarodowego certyfikatu energii odnawialnej I‑REC oraz innych środków BASF Automotive OEM Coatings zmniejszy emisję o około 19 tys. ton ekwiwalentu CO2 do końca 2023 r. w Chinach.
- Zrównoważony rozwój jest zakorzeniony w strategii naszej firmy. Jesteśmy dumni z tego, że jako jeden z branżowych liderów pod tym względem w pełni wykorzystujemy odnawialne źródła energii we wszystkich aspektach naszej działalności. Pomaga nam to zminimalizować ślad węglowy i świadczy o zaangażowaniu BASF w dążenie do osiągnięcia zerowego bilansu emisji netto. Jako czołowy dostawca powłok dla branży motoryzacyjnej do zastosowań fabrycznych staramy się zaspokajać szybko rosnące wymagania odbiorców, którymi są zarówno producenci pojazdów, jak i kooperujący z nimi dostawcy podzespołów - powiedział Jack Zou, wiceprezes Automotive OEM Coatings w regionie Azji i Pacyfiku w BASF.
Celem klimatycznym firmy BASF jest zmniejszenie emisji CO2 o 25% do 2030 r. w porównaniu z 2018 r. i osiągnięcie zerowego bilansu emisji CO2 netto do 2050 r. Zwiększanie wykorzystania energii odnawialnej w poszczególnych zakładach - w tym w centrali w Münster w Niemczech - stanowi dobry przykład na to, że BASF Coatings chętnie sięga po innowacyjne technologie i rozwiązania, które pozwalają ograniczać wpływ na klimat oraz pomagają klientom w zmniejszaniu śladu węglowego w całym łańcuchu wartości.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...