2016-03-23
Włocławki Anwil zwraca uwagę na trzy wskaźniki, które podsumowują dokonania spółki w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
W 2015 r. Anwil wyprodukował sześciomilionową tonę polichlorku winylu. Na zrealizowanie produkcji liczonej od poziomu 5,01 mln ton do 6 mln ton potrzebował 36 miesięcy. Ponadto spółka z Włocławka osiągnęła dostępność instalacji produkcyjnych tworzyw sztucznych na poziomie przekraczającym 97%, co jest wynikiem wcześniej nienotowanym. Po trzecie zaś wykonała największą w swojej historii liczbę dostaw.
- W minionym roku nasza spółka zreorganizowała obszar logistyki, włączając do jego struktur pakownię oraz bocznicę kolejową, co o ok. 25% zmniejszyło koszty jej obsługi. Podniosła także wskaźnik OTIF (on time in full) oraz przewiozła rekordową ilość towarów gotowych transportem zorganizowanym na jej zlecenie. Przy tym - co istotne - utrzymała w ryzach koszty realizacji dostaw. Wskaźnik OTIF, określający procentowy poziom perfekcji dostawy - terminowości dostaw i zgodności z zamówieniem - wyniósł w 2015 r. w Anwilu 98,1%, co w przypadku branży chemicznej jest bardzo dobrym rezultatem, zwłaszcza że jednocześnie spółka zrealizowała ponad 16 tys. dostaw. Stosunkowo duża zmienność koniunktury na rynkach, na których działa Anwil sprawia, że planowanie i wdrażanie rozwiązań logistycznych stanowi dla nas duże wyzwanie. Dlatego Anwil współpracuje z wieloma przewoźnikami, dzięki czemu może przyjmować zamówienia, których czas realizacji wynosi zaledwie jeden dzień – podkreśla Lech Zobniów, dyrektor ds. Logistyki w firmie z Włocławka.
Anwil cieszy się także uznaniem partnerów biznesowych w obszarze logistyki. Najlepiej świadczy o tym fakt, że do ostatniego przetargu na obsługę transportową zorganizowanego przez spółkę zgłosiło swój akces 156 firm, z czego aż 100 złożyło swoją ofertę. Był to największy w historii - pod względem liczby zarejestrowanych oferentów i złożonych ofert - przetarg w Grupie Orlen realizowany na platformie Connect.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...