2023-11-16
AkzoNobel wprowadził na rynek pierwszą w branży architektoniczną farbę proszkową, która może być utwardzana w niskich temperaturach do 150°C, a jednocześnie posiada certyfikat Qualicoat klasy pierwszej.
Utwardzanie w temperaturach o 30°C niższych niż w przypadku tradycyjnych farb proszkowych oznacza, że Interpon D1036 Low-E może pomóc klientom zmniejszyć zużycie energii nawet o 20%. Poza tym także utwardza się do 25% szybciej niż konwencjonalne proszki, co pozwala na powlekanie większej liczby produktów w krótszym czasie.
- Dzięki nowej powłoce proszkowej Interpon Low-E nasi partnerzy biznesowi zaoszczędzą nie tracąc jakości i wydajności. Powłoka może utwardzać się do 25% szybciej niż konwencjonalne proszki, zmniejszając zarówno zużycie energii, jak i emisję dwutlenku węgla oraz znacznie poprawiając wydajność linii lakierniczej. Łatwy w aplikacji Interpon Low-E oraz Ultra Low Bake, mają takie same właściwości aplikacyjne jak standardowa formuła, zapewniają jakość, wydajność, kolor i styl, których potrzebują klienci. Jest to innowacja, która wspiera nasze wspólne zaangażowanie w zrównoważony rozwój w całym łańcuchu wartości - komentuje Katarzyna Kapica, Manager ds. specyfikacji architektonicznych i sprzedażowych Powder Coatings w AkzoNobel.
Referencje produktu w zakresie zrównoważonego rozwoju są poparte Deklaracją Środowiskową Produktu (EPD), czyli niezależnie zweryfikowaną oceną wpływu produktu na środowisko w całym okresie jego użytkowania.
- W czasach, gdy każda firma chce odegrać swoją rolę w zmniejszaniu zużycia energii i przyspieszaniu zrównoważonego rozwoju, Interpon D1036 Low-E będzie wspierać naszych klientów w zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla, a także pomoże nam osiągnąć nasz własny cel, którym jest redukcja o 50% emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości do 2030 roku –ocenia Jeff Jirak, dyrektor ds. Powłok Proszkowych w AkzoNobel.
Nowa seria produktów nadaje się do wielu obszarów środowiska budowlanego, wewnątrz i na zewnątrz, od fasad budynków i okien po balustrady i drzwi – lub do wszelkich zastosowań, w których zwykle stosuje się certyfikowany produkt architektoniczny. Jego kluczowe cechy to doskonały poziom trwałości w celu ochrony integralności kolorów i wydajności.
- W miarę postępów na drodze do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto będziemy nadal ściśle współpracować z naszymi klientami, aby zrozumieć ich potrzeby i zapewnić im produkty, których potrzebują, abyśmy mogli wspólnie budować bardziej zrównoważoną przyszłość – dodaje Jeff Jirak.
AkzoNobel nie tylko zobowiązał się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o 50% w całym łańcuchu wartości do 2030 r., ale także do osiągnięcia 100% cyrkularnego wykorzystania materiałów do końca dekady i zapewnienia 50% przychodów ze zrównoważonych rozwiązań.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...