2020-11-24
AkzoNobel realizuje cele zrównoważonego rozwoju dzięki projektom, które wykorzystują energię słoneczną. W ramach planu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla o połowę do 2030 r. firma zamontowała panele słoneczne w swoich dwóch zakładach znajdujących się na dwóch kontynentach.
Dwa najnowsze projekty realizowane są w zakładach w meksykańskiej Garcii oraz Barcelonie. Prace związane z budową instalacji fotowoltaicznej w Garcii (łącznie 1650 paneli słonecznych) w zakładzie Industrial Coatings już dobiegły końca, natomiast w Barcelonie projekt pokrycia dachu 1600 panelami jest w trakcie realizacji.
Są to najnowsze z serii projektów AkzoNobel dotyczących wykorzystania energii słonecznej, dzięki którym firma będzie mogła zmniejszyć zużycie prądu o 30% i ostatecznie do 2030 r. przejść na wykorzystanie 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w ramach swojej inicjatywy „Ludzie. Planeta. Farba.”
– Obecnie już 33 nasze zakłady w ośmiu krajach wykorzystują energię odnawialną, w 14 z nich zamontowaliśmy panele słoneczne. Te dwa projekty znacznie przybliżą nas do realizacji postawionych sobie celów, w tym obniżenia emisji dwutlenku węgla o 50% do 2030 r. – wyjaśnia Wijnand Bruinsma, kierownik Programu Zrównoważonego Rozwoju w AkzoNobel.
Instalacja fotowoltaiczna w Barcelonie, która zgodnie z planem zostanie ukończona do końca stycznia przyszłego roku, zapewni energię odpowiadającą 15% całkowitego zużycia energii w zakładzie. Będzie to już trzecia taka instalacja fotowoltaiczna AkzoNobel w Hiszpanii, obok tych w Valifranca i Vallirana.
Panele fotowoltaiczne w Garcii o łącznej powierzchni 5300 m2 zaspokoją 82% zapotrzebowania na energię. Dzięki temu zakład będzie niemalże samowystarczalny, a docelowo będzie produkował więcej prądu niż sam zużywa.
- W inicjatywie „Ludzie. Planeta. Farba” chodzi o włączanie elementów zrównoważonego rozwoju do wszystkich naszych działań. Realizacja tej inicjatywy pozwala nam nadal wnosić istotny wkład w rozwiązywanie problemów zrównoważonego rozwoju, z którymi boryka się nasza firma, klienci i całe społeczeństwo. Przekształcając nasze ambicje w działania, możemy przysłużyć się społeczeństwu i wciąż być firmą stawianą za wzór w naszej branży – dodaje Wijnand Bruinsma.
Obecnie AkzoNobel pozyskuje 100% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w ośmiu krajach: Belgii, Brazylii, Kolumbii, Estonii, Irlandii, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...