2024-04-03
Firmy Air Liquide i Dow odnowiły umowę na dostawy gazów technicznych do zakładu Dow w Stade w Dolnej Saksonii w Niemczech. Air Liquide będzie dostarczać gazy techniczne w ramach długoterminowej umowy i zainwestuje blisko 40 milionów euro w modernizację swoich aktywów, aby poprawić efektywność operacyjną i zmniejszyć emisje CO₂.
Air Liquide zmodernizuje swoje obecne aktywa produkcyjne – dwie jednostki rozdziału powietrza (ASU) oraz jedną instalację częściowego utleniania, do których dołączy nowe rozwiązanie recyklingu CO₂. Umożliwi to wykorzystanie wyemitowanego CO₂ w obiegu zamkniętym, prowadząc do około 15% wzrostu efektywności energetycznej i zmniejszenia emisji o około 15 tys. ton rocznie, co stanowi 80% bezpośrednich emisji CO₂ w zakładzie Air Liquide. Modernizacja tych aktywów zostanie zakończona w 2024 roku. Air Liquide dostarcza gazy techniczne do Dow w Stade w Niemczech od ponad 20 lat.
- W świetle polityki klimatycznej niezbędna transformacja przemysłowa będzie wymagać nie tylko przełomowych projektów typu greenfield, ale także stopniowych modyfikacji i modernizacji istniejących zakładów. Właśnie dlatego, w ramach długoterminowego przedłużenia umowy z Dow, zdecydowaliśmy się zainwestować blisko 40 milionów euro w modernizację naszych aktywów w Stade. Wdrożone rozwiązanie zastosuje recykling CO₂ w istniejącym zakładzie produkcyjnym, umożliwiając nam poprawę efektywności energetycznej i jednoczesne zmniejszenie emisji CO₂. Inwestycja ta jest zgodna z planem strategicznym ADVANCE Air Liquide, który zakłada redukcję emisji dwutlenku węgla Grupy o jedną trzecią do 2035 roku - powiedziała Emilie Mouren-Renouard, członek Komitetu Wykonawczego Air Liquide.
Częściowe utlenianie (POX) jest procesem, w którym na przykład gaz ziemny jest mieszany z ograniczoną ilością tlenu, tworząc gaz syntezowy, będący surowcem do wielu zastosowań.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 2/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Konferencja Przemysłu Kosmetycznego – bardzo duży sukces inauguracyjnej odsłony
28 maja br. odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Kosmetycznego. Organizatorem...
Konferencja Przemysłu Detergentowego: trendy, legislacja, surowce – moc wiedzy w jednym miejscu
27 maja br. odbyła się 14. edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Detergentowego. Wydarzenie...
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...