2022-09-26
Powoli dobiega końca inwestycja Air Liquide w Głogowie na Dolnym Śląsku. Powstaje tam nowoczesna jednostka rozdziału powietrza, która zapewni wysoki poziom niezawodności i wydajności energetycznej. Ponadto, dzięki zwiększonej produkcji ciekłego argonu, Air Liquide będzie wspierać rozwój rynku klientów przemysłowych w Polsce.
Inwestycja to następstwo podpisanego dwa lata temu przez Air Liquide i KGHM Polska Miedź, kontraktu na dostawy tlenu i azotu do zakładu w Głogowie. Obsługująca zakład nowoczesna jednostka rozdziału powietrza, w którą Air Liquide inwestuje około 40 milionów euro, jest jedną z największych inwestycji firmy w naszej części Europy. Wraz z możliwościami produkcyjnymi ciekłego argonu, które Air Liquide już dziś posiada w zakładzie w Głogowie, nowa jednostka produkcyjna wzmocni pozycję firmy w Polsce, zwiększy jej konkurencyjność i wesprze dynamikę wzrostu działalności Grupy w zakresie odbiorców dużych ilości gazów oraz klientów przemysłowych w regionie.
Prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu 2021 roku i przebiegają zgodnie z planem - za ich realizację oraz za sam projekt jest odpowiedzialna spółka Air Liquide Engineering & Construction. Inwestycja przyczyni się do zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu w Głogowie o ponad 1 200 ton tlenu na dzień, co spowoduje, że całkowita zdolność produkcyjna Air Liquide w tej lokalizacji zbliży się do 2 800 ton tlenu dziennie
Zakończyliśmy niemal wszystkie prace budowlane i konstrukcyjne. Obecnie największym wyzwaniem jest integracja nowego zakładu Air Liquide z już istniejącym. Planowane otwarcie nowej jednostki jest przewidziane na grudzień 2022 roku. Pełne zaangażowanie naszego zespołu pozwala na w pełni bezpieczną i profesjonalną realizację projektu w ramach jego pierwotnych założeń, pomimo wielu wyzwań ekonomicznych oraz związanych z pandemią Covid. Prace przebiegają z zachowaniem najwyższym standardów bezpieczeństwa. Przy utrzymaniu obecnego zaangażowania naszego całego zespołu projektowego realizujemy inwestycję w sposób bezpieczny, terminowy oraz utrzymując najwyższe standardy jakości. Kluczowa jest tu również doskonała współpraca z naszym wieloletnim partnerem KGHM. Zbudowane zaufanie i doskonałe porozumienie pomiędzy przedstawicielami obu stron pozwalają nam wspólnie reagować oraz szybko rozwiązywać wszystkie trudne sytuacje, które pojawiają się na naszej drodze - powiedział Przemysław Świerkowicz, dyrektor projektu.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2025
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
Bilety - XIV Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Detergentowego
639.60 zł
Bilety - I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Kosmetycznego
639.60 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...
Kosmetyczne targi w Bolonii przyciągnęły tysiące gości
Targi Cosmoprof w Bolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej na świecie, przyciągające...
World of Build Expo zgromadziły branżę budowlaną
Targi World of BUILD Expo zgromadziły w Nadarzynie czołowych ekspertów i innowatorów w branży...