2016-05-24
Koncern Air Liquide zamknął transakcję nabycia udziałów w spółce Airgas. Przejęcie o wartości 13,4 mld dolarów wzmacnia pozycję Air Liquide na globalnym rynku gazów technicznych.
Obie firmy działają na rynku gazów technicznych, przy czym Airgas głównie w Stanach Zjednoczonych. W wyniku przeprowadzonej akwizycji roczne przychody Air Liquide powinny wzrosnąć z poziomu 16,4 mld euro do kwoty ok. 20 mld euro rocznie, natomiast zatrudnienie z poziomu 50 tys. osób do 68 tys. osób. Ponadto, o ile Air Liquide oceniał do tej pory liczbę swoich klientów na ok. 2 mln, to w konsekwencji nabycia Airgas zyska kolejny milion odbiorców. Co więcej obydwie strony zidentyfikowały już wartość synergii możliwych do osiągnięcia na skutek dokonanej akwizycji – to ok. 300 mln euro w ciągu dwóch – trzech lat. Przede wszystkim jednak Air Liquide znacznie wzmocni swoją pozycję na amerykańskim rynku gazów technicznych, który uchodzi za najbardziej rozwinięty na świecie.
Przejęcie Airgas to jednak nie jedyna ważna rzecz, o której poinformowała w ostatnim czasie francuska firma. W ciągu ostatniego roku uruchomiła ona w Europie 12 jednostek oczyszczania biogazu. Dzięki temu potroiła swoją zdolność oczyszczania biogazu na naszym kontynencie. Dotychczas, w skali globalnej, zaprojektowała i uruchomiła już łącznie 50 jednostek oczyszczania biogazu. W ten sposób przekształca biogaz na biometan, który jest zatłaczany do sieci gazowej. Nowe jednostki oczyszczania biogazu powstały we Francji, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i w Danii. Air Liquide to światowy lider w technologiach oczyszczania biogazu. Jest obecny w całym łańcuchu biometanu: od oczyszczania biogazu do biometanu, zatłaczania do sieci gazowej, skraplania, do jego dystrybucji do stacji tankowania paliwami czystymi.
Grupa Air Liquide, obecna w 80 krajach, jest globalnym wytwórcą gazów technicznych oraz oferentem technologii i usług dla przemysłu i ochrony zdrowia. Zajmuje się przede wszystkim produkcją i dystrybucją tlenu, azotu oraz wodoru.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 2/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Konferencja Przemysłu Kosmetycznego – bardzo duży sukces inauguracyjnej odsłony
28 maja br. odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Kosmetycznego. Organizatorem...
Konferencja Przemysłu Detergentowego: trendy, legislacja, surowce – moc wiedzy w jednym miejscu
27 maja br. odbyła się 14. edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Detergentowego. Wydarzenie...
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...