2024-01-11
Najlepszym rozwiązaniem w przypadku krótkich przerw w dostawie prądu są agregaty wyposażone w silniki benzynowe. Po pierwsze pracują ciszej, po drugie są prostsze w obsłudze, ponieważ łatwiej się je uruchamia w niskich temperaturach. Kolejnym krokiem, który warto wtedy zrobić jest zasilenie tych urządzeń benzyną alkilatową.
Zastosowanie tego rodzaju paliwa umożliwia wykorzystywanie zasilanych nim urządzeń i maszyn w zamkniętych halach, pod dachem. Oczywiście mowa tu o obiektach z dobrą wentylacją. Jest tak, dlatego że paliwo to nie zawiera etanolu, benzenu ani węglowodorów aromatycznych. Doskonale sprawdza się między innymi w pracach budowlano – remontowych. Wyższy koszt zakupu rekompensuje większa niż przy klasycznym paliwie wydajność oraz bezpieczeństwo użytkowaniu. Kluczowe jest również i to, że benzynę taką można stosować zarówno w nowych, jak i starych silnikach i nie ma konieczności dokonywania jakichkolwiek modyfikacji napędu.
- WARTER PRO FUEL 2 to alkilatowa benzyna zmieszana w proporcji 50:1 z wysokiej jakości biodegradowalnym olejem premium do silników dwusuwowych. Natomiast do pozostałych silników czterosuwowych opracowaliśmy paliwo WARTER PRO FUEL 4. Korzyści ze stosowania paliw alkilatowych jest znacznie więcej, stąd coraz częściej producenci różnego rodzaju silników stosowanych w sprzęcie ogrodniczym, budowlanym i leśnym oraz tych wykorzystywanych do napędzania małych pojazdów, takich jak skutery czy quady, a także producenci silników zaburtowych do łodzi zalecają, aby ich jednostki napędowe były zasilane wyłącznie benzyną alkilatową. To kwestia dbałości o środowisko i sprzęt – zapewnia Wojciech Okine, członek zarządu spółki Warter Fuels, która produkuje w Polsce te paliwa.
Według raportu GFK Polonia „Reakcja polskiego biznesu na szok energetyczny 2022”, aż 70% małych i średnich firm obawia się o dostęp do paliw i energii w najbliższych miesiącach. Polskie przedsiębiorstwa energię elektryczną czerpią głównie z sieci, 19% z nich ma dodatkowo agregat prądotwórczy, inne korzystają z własnych, odnawialnych źródeł energii, takich jak wiatraki czy instalacje fotowoltaiczne.
Według American Fuel & Petrochemical Manufacturers (AFPM) benzyny alkilatowe są przyszłością rynku paliw premium. Przemawiają za tym związane z ich stosowaniem istotne zwiększenie wydajności energetycznej i znacząca redukcja emisji dwutlenku węgla. Amerykanie przewidują również, że popyt na alkilat wzrośnie o prawie 10% do 2030 r., również w Europie.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...